چگونه کباب را سیخ کنیم؟ چگونه کباب بزنیم؟ اگر تا به حال به سمت انواع کباب رفjه باشید با مشقت های ساخت کباب مخصوصا از نوع کوبیده آشنا هستید. امروز در “هاو کن یو” برای شما یک روش جذاب برای ساخت و یا شاید بهتر است بگوییم زدن کباب به سیخ آماده کرده ایم که با یکدیگر قرار است این وسیله بسیار ساده و البته کاربردی را آماده کنیم. با ما همراه باشید.

امروز در هاو کن یو با یک ترفند و روش کاربردی و جذاب برای شما، کار سیخ گرفتن کباب را بسیار آسان تر می کنیم. البته به جای سیخ های فلزی با سیخ های گرد چوبی سر و کا رداریم که فرایند را برای ما بسیار ساده تر می کنند. شما به ابزار الات خاصی احتیاج ندارید و با چند قطعه لوله پلاستیکی و … می توانید با روشی ساده کباب را با دستگاه بزنید.

وسایل و تجهیزات مورد نیاز:
  • یک قطعه لوله پلاستیکی
  • یک زانو پلاستیکی
  • دریل
  • یک بطری نوشابه
  • قوطی فلزی و یا شیشه ای
مراحل:
۱) یک سوراخ در زانویی بزنید:

با استفاده از یک دریل و مته کوچک و کمی قطور تر از سیخ های کباب یک سوراخ کوچک در قسمت داخلی و مرکزیت زانویی بزنید. برای انجام این سوراخ ابتدا علامت زده و سپس آن را سوراخ کنید. به عکس های زیر دقت کنید.

2) تکه لوله را به زانویی متصل کنید

حال با استفاده از یک تفنگ حرارتی که مختص این نوع لوله هاست و یا کمی گرم کردن لوله باید این دو را به یکدیگر مطابق شکا متصل کنید. دقت کنید که ارتفاع تکه لوله نباید خیلی بلند باشد و پیشنهاد ۷ تا ۱۲ سانتی متر است.

3) برش بطری پلاستیکی را به سر دیگر زانویی متصل کنید

حال باید یک برش از بطری نوشابه و یا آب را مطابق شکل و با استفاده از همان تفنگ حرارتی و یا مجدد گرم کردن به سر دیگر زانویی متصل کنید تا شکل و قطعه زیر حاصل شود.

05

۴) گوشت را داخل بطری بریزید

دستگاه ما تقریبا حاضر است و شما حال میبایست داخل برش بطری گوشت یا مایع کباب را بریزید و سپس با استفاده از یک قوطی و شیشه که حکم چکش را دارد تمام گوشت را به جلو حرکت دهید تا از سر دیگر زانویی گوشت و یا مخلوط آن مشاهده شود.

06

۵) سیخ را داخل کنید

حال از سوراخی که قبلا زده بودید با دقت سیخ را از مرکزیت لوله و زانویی فرو کنید تا از سر دیگر آن بیرون بزند.

08

۶) فشار دهید

حال بطری را به سمت پایین فشار دهید تا با فشار وارده سیخ به همراه گوشت به دور آن بیرون بزند و سپس به مقدار مناسب و دلخواه آن را جدا کنید.

09

توضیحات سعی شد به صورت ساده و به کمک تصاویر ارائه شود ولی چنانچه در برخی مراحل متوجه نشدید حال می توانید ویدئوی زیر را برای کامل کردن آموزش مشاهده کنید.