مطمئنا شما هم از کلید های یدکی در خانه استفاده و بهره می برید. کلید های یدکی که در مواقعی که کلید اصلی را گم کرده اید یا کلید اصلی را در دسترس ندارید می توانید به راحتی به کلید یدکی مراجعه و از آن استفاده کنید. اما برای داشتن کلید یدک یا بهتر است بگوییم برای ساختن کلید یدک می بایست به کلید ساز مراجعه کنید تا با استفاده از وسایل و امکانات، برای شما یک کلید یدک درست کند و بسازند. اما آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که شما داخل خانه هم می توانید کلید یدک درست کنید؟ بله با “چگونه می توانید” هر کاری امکان پذیر است.

چگونه می توان کلید یدک ساخت؟ برای ساختن کلید یدک در خانه شما به تجهیزات و وسایل عجیب و غریب احتیاج نداید و با وسایل موجود در هر خانه ای به راحتی می توانید این کلید های یدک را بسازید. این موضوع هم باید اشاره شود که شما با کیفیفتی که یک کلید ساز برای  شما کلید می سازد نمی توانید این کار را انجام دهید چراکه وسایل وتجهیزات مورد نیاز را در اختیار ندارید، اما با این روش مطمئنا کلیدی خواهید ساخت که بسیاری از مواقع کار شما را راه خواهد انداخت و چاره ساز خواهد شد.

وسایل و تجهیزات مورد نیاز:

  • کلید اصلی
  • قیچی
  • قوطی فلزی
  • چسب نواری
  • فندک

مراحل:

۱) کلید اصلی را در معرض شعله قرار دهید

قبل از هر چیز شما میبایست کلید اصلی را بر روی شعله فندک یا هر شعله دیگری بگیرید، هدف از انجام این کار این است که دوده شعله بر روی کلید بنشیند و کلید سیاه شود، چرا که بعدا از این، از دوده و سیاهی نشسته بر روی کلید استفاده خواهیم کرد.

photo_2016-05-22_14-40-10

۲) یک تکه چسب بر روی کلید با دقت بچسبانید

بعد از اینکه کلید را بر روی شعله گرفتید و کلید سیاه شد، حال می خواهیم از کلید و البته شکل آن یک پرینت دقیق بگیریم که روش هوشمندانه برای گرفتن پرینت از این کلید استفاده از یک نوار چسب است، به این صورت که کافیست یک تکه چسب را با دقت بر روی کلید سیاه شده بچسبانید و سپس به آرامی آن را از روی کلید بلند کنید تا به این صورت شکل و دنده های کلید دقیقا بر روی چسب بماند.

photo_2016-05-22_14-40-00

۳) یک تکه درب قوطی تهیه کنید

حال از یکی از قوطی های کنسرو کمک بگیرید و بهترین قسمت معمولا درب آن هاست که شیار و نقش ندارد و کاملا صاف و یکدست است.

photo_2016-05-22_14-39-56

۴) چسب را بر روی قوطی زده و برش بزنید

 همان تکه چسب که پرینت کلید بر روی آن باقی مانده است را با دقت بر روی درب قوطی بچسبانید. سپس با یک قیچی تیز با دقت بالا شروع به بریدن درب قوطی کنید و سعی کنید لبه های کلید را مرتب و بدونه اضافات برش بزنید. دقت بیشتر در انجام این کار، شما را برای داشتن کلید روان تر بیشتر یاری خواهد داد.

photo_2016-05-22_14-40-03

۵) کلید آماده است

در نهایت و پس از برس زدن کلید آماده شده است که به راحتی می توانید استفاده کنید. البته دقت داشته باشید که این کلید شاید به روانی کلید اصلی قفل را برای شما باز نکند، ولی مطمئنا اگر با دقت برش زده باشید قفل را باز خواهد کرد.

photo_2016-05-22_14-39-50

در نهایت مطابق همیشه برای کامل کردن آموزش ویدئوی این آموزش را هم تیم “هاو کن یو” مهیا کرده ایت که در زیر می توانید مشاهده کنید.

منبع: selfreliancecentral