چگونه از کسب و کار خود برند بسازیم؟!

1
915

چگونه برند بسازیم؟ چگونه یک برند موفق بسازیم؟ چگونه می توان از کسب و کار خود برند ساخت؟ امروز در هاو کن یو به این سوالات پاسخ خواهیم داد. برند ساختن همان قدر که برای شرکت های بزرگ مهم است برای شرکت های کوچک نیز مورد اهمیت است. احتمالا برای شما عجیب خواهد بود که بدانید در حقیقت خیلی از شرکت ها ی بزرگ برند های خود را طوری که انتخاب می کنند تا مانند شرکت های کوچک به نظر برسند تا به این طریق بتوانند نظر مشتریانی را که به حمایت از شرکت های مستقل دارند به خود جلب کنند. در ادامه دن انزینگ مدیر عامل آژانس برندینگ Mystery توضیح خواهد داد که چطور هر کس می تواند برند خود را توسعه دهد. شرکت Mystery در حال حاضر از شرکت های درخشان در زمینه برندیگ بوده و برای نمونه برندیگ شرکت هایی مانند Canary Wharf, Rawligion, Bubbleology, Giraffe, Yorica, Sloane Bros, Caffé Italia, Ponti’s Italian Kitchen, Caffé Ritazza, Kua’aina, Livia’s Kitchen, Gino Gelato, Monkey Nuts and Za Za Bazaar برعهده این آژانس بوده است.

بسیاری از کار آفرینان که با من صحبت می کنند با اهمیت داشتن برند آشنا هستند اما دقیقا نمیدانند که “داشتن برند” چرا مهم است؟ هر کسی می تواند ارتباط بین “داشتن برند” و “موفقیت در کسب و کار ” را تشخیص دهند. هم چنین بر کسی پوشیده نیست که برند فراتر از یک آرم ، لوگو و یا حتی برداشتن افراد بیرونی از محصولات است. اما در این بین کمتر کسی است که بداند برند یک شرکت  از قلب آن سرچشمه می گیرد به طوری که حتی آن برند را می توان جایگزین نام شرکت دانست.

برند هر کسب وکار در واقع تعریفی است که آن کسب وکار از فعالیتش به خودش، کارکنانش و مخاطبانش ارائه می دهد. برند را می توان در واقع هویت یک تجارت دانست. البته باید مد نظر داشت که برند باید معرف هسته ی اصلی کسب وکار و ارزش هایش باید و تنها تمرکزش بر روی ظاهر وسطح کار نباشد. در نظر داشته باشید مشتریان شما کاربران هاو کن یو امروزه آن قدر باهوش هستند که بتوانند پیچ و تاب شرکت های مختلف را برای بیشتر جلوه دادن زرق وبرق نامشان و مجاب کردن مشتریان به خرید تشخیص دهند.

اگر  برند خود را با استراتژی و درست انتخاب کنید درست مانند زمانی است که انسانی را شیفته ی خود کرده باشید. وقتی مشتریان شما با شما رابطه احساسی برقرار کننده و ارزش های شما را مشترک با ارزش ها و باور های خود ببیند تفاوت میان برند شما دیگر شرکت ها مشخص می شود. و این دقیقا همان چیزی است که فروش سالیانه شما را بالا خواهد برد.

از طرف دیگر  زمانی که رقبای شما با انواع طرح های تشویقی و تخفیف های رنگارنگ به سراغ مشتری هایتان  می روند این نوع ارتباط با مشتری هایتان باعث می شود تا بتوانید با استفاده از محبوبیت برندتان و وفاداری مشتری هایتان بر استراتژی های رقیب پیروز شوید. و حتی با اتکا به مشتری هایتان می توانید به توسعه موفق رنج قیمت ها و پیشنهادات بیاندیشید.

در ادامه ده روش مختلف برای شکل دادن به برند شما آورده شده است که به همراه شما کاربران با هم مطالعه می کنیم.

1با تعریف برند خود شروع کنید

محصولات و هدف خود را مرور کنید جایگاهی را که قرار است در بازار بدست آورید را مشخص کنید. دلایل منطقی و احساسی که مشتریان شما را به شما مرتبط میکند در ذهن داشته باشید. برند شما شخصیت کسب و کار شما است و باید موجب پیشرفت آن شود، با مشتریان مرتبط شود و متمایز کننده شما در بازار باشد.

هر کدام از ما شخصیت منحصر به فردی داریم. شخصیت ما طرز فکر ما و باور های ما را تشکیل می دهد. رفتار ما در موقعیت های مختلف را توضیح می دهد . شخصیت ما حتی در لباس پوشیدن و گفتار ما هم نمایان است. در مورد سایر انسان ها درک شخصیت غالبا آمیخته با احساسات است کمتر کسی است که در مورد شخصیت خودش حتی فکر کرده باشد. به هر صورت زمانی که در مورد ساختن برند صحبت می کنیم مهم است که درکی از شخصیت آن داشته باشیم.

2به موتور محرک شرکت خود فکر کنید

برای آن که بتوانید قسمت احساسی شخصیت برند خود را بسازید باید روی باور های برند خود متمرکز باشید. باید مشخص کنید که برند شما چه هدفی دارد ، پیرو چه ارزش هایی است و قهرمانان آن چه کسانی هستند. این کار به شما در مرتبط شدن با مشتریان و هویت بخشیدن به کسب و کارتان کمک شایانی خواهد کرد.

3هدفتان رابطه بلند مدت با مشتریان باشد

با رزق و برق بیش از حد دادن به برند انتظارات مشتریان را فراتر از توانتان بالا خواهید برد.تا جایی که دیگر نمی توانید به وعده های خود پایبند باشید. برای آن که بین شما و مشتریان اعتماد وجود داشته باشد شما نیاز دارید تا با آن ها رو راست بر خورد کنید. در مورد کسی که هستید خود صادق باشید و به ارزش هایتان همیشه پایبند باشید.

4در ارتباط با مشتریان ثابت قدم باشید

این به شما کمک می کند تا شخصیت برندتان تقویت شود و مشتریان شما بدانند در مقابل شما ،پیشنهاداتتان و محصولاتتان باید چه انتظاری داشته باشند.

5ادای فروشگاه های زنجیره یا شرکت های بزرگ درنیاورید

سعی کنید شخصیت مجزایی برای خود داشته باشید. بسیاری از افراد خواستار حمایت از شرکت های مستقل و کوچک هستند. به طوری که برخی شرکت های بزرگ سعی می کنند تا خود را در دیدگاه مشتری جزو این دسته جلوه دهند تا بتوانند سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص دهند. صاحبان کسب و کار های مستقل می توانند با بهره گیری از این فرصت به جلب مشتریانی بپردازند که به دنبال کالای خاص و قابل اعتماد هستند.

6شجاع خلاق و رک باشید. به چیزی که به آن باور دارید پایبند باشید

تفاوت شما با شرکت های بزرگ در تعداد لایه های تصمیم گیرنده است به طوری که حجم کاغذ بازی ها و افرادی که باید در تصمیم گیری ها نقش اساسی ندارند جلو ی انعطاف این شرکت ها را می گیرند. در نتیجه این شرکت ها آن قدر که به نظر می رسند با تغییرات روزانه ی نیاز های مشتریان نمی توانند انعطاف پذیر باشند. از این تفاوت همانطور که قبلا در هاو کن یو گفتیم استفاده کنید ، شجاعت به خرج داده و ریسک کنید.

7در برقراری ارتباط با مشتریان همیشه برند خود را مطرح کنید

زمانی که در ارتباط با مشتریانتان هستید اعتماد به نفس داشته باشید. شما نیازی ندارید تا برند خود را با تخفیف های آن چنانی خوب جلوه دهید. بلکه سعی کنید پیشنهادات شما بیش تر بر روی تعداد بالا تری از اجناس به ازای قیمت ثابت تمرکز کند تا قیمت پایین تر یک جنس به این ترتیب برند شما توانسته است ماموریت خود را انجام دهد.

8شیوه ی “چاپ لوگو بر روی همه چیز” قدیمی شده است!

آینده فعالیت های تبلیغاتی و برندینگ درخشان است . این به معنی این است که شما نیاز ندارید تا از تمام راه و روش های قدیمی پیروی کنید.  روی هوش مشتریان خب حساب کنید و تمام ویژگی ها و طرح های خود را همان اول کار بازگو نکنید. با این کار کنجکاوی مشتریان خود را تحریک کرده اید تا خودشان دست به کار شده و مزایای شما را تشخیص دهند. در حقیقت با این کار تا شما مبلغینی را پرورش می دهید که از هر فرصتی برای صحبت کردن در مورد برند شما و آن چه در مورد آن می دانند استفاده می کنند.

Sending
User Review
0 (0 votes)

۱ دیدگاه

دیدگاه