داشتن پوستی سالم و زیبا همیشه از خواسته های هر کسی مخصوصا بانوان عزیز بوده است. بنا به دلایل طبیعی و فعل و انفعالات شیمیایی بعضی مواقع پوست انسان دچار سر سیاه ها، آکنه ها و لکه های تیره شده که معمولا با برخی روش های خانگی می توان آنها را بر طرف نمود. در این مقاله با توضیحات و روش های مختلف درمان مشکلات پوستی “هاو کن یو” همراه باشید.

عموماً مشکلات پوستی، بازاری داغ برای کلینیک های زیبایی شده است. شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که به یکی از این مراکز مراجعه کرده و با هزینه های گزاف درمان آنها مواجه شده باشید. روش های درمانی که علاوه بر پرهزینه بودن، بعضاً بسیار دردناک اند. ضمناً بهبود مشکل نیز توسط این جراحی ها ضمانت ١٠٠٪‏ ندارد! این مقاله راه حل هایی ساده با وسایل و موادی  که در هر خانه ی ایرانی پیدا می شود برای زیبا تر کردن پوست شما در اختیارتان خواهد گذاشت.

درمان لکه های سیاه روی پوست

photo_2016-04-16_13-52-20
به روش خانگی می توان با تهیه ی معجون زیر به درمان لکه های پوستی بپردازید.
١- مقدار ٣٠٠ اب را در یک ظرف فلزی جوش دهید.
٢- چند تکه موز در آب جوشان بیاندازید.
٣- بعد از گذشت ٣ دقیقه آب جوش را در جا یخی ریخته و در فریزر بگذارید.( اگر یک موز آب دیده را در هر قالب یخ بیندازید بهتر است)
۴- هر روز یکی از قالب های یخ زده را به صورت خود بمالید.

photo_2016-04-16_13-52-40
عموماً پس گذشت دو هفته تاثیرات این درمان خانگی را بر روی پوست اخساس خواهید کرد.

نکته: اگر اول صبح از این ماسک استفاده کنید تاثیر بیشتر را احساس خواهید کرد.

درمان جوش های سر سیاه بینی

هر کدام از این دو روش را به صورت جدا گانه امتحان کنید:
١- سفیده ی تخم مرغ

photo_2016-04-16_13-52-32
ابتدا صورت خود را شسته و با حوله ی نخی خشک کنید. سپس سفیده ی چند تخم مرغ را به میزان لازم جدا کرده و به طور کامل یر صورت خود بمالید. اجازه دهید تا لایه ی سفیده خشک شود و سپس دوباره یک لایه ی دیگر بر روی لایه ی قبلی بمالید. این حرکت را به تعداد ٣-۴ دفعه تکرار نمایید و پس از لایه ی آخر صورت خود را بشویید.

نکته: می توانید بعد از هر لایه یک دستمال کاغذی به بینی بچسبانید یا اینکه دستمال را به سفیده آغشته کرده و به پوست بچسبانید.

٢- عسل گرم

photo_2016-04-16_13-58-20
مقداری عسل را در یک ظرف در باز گرم کنید. برای این کار می توانید عسل را در مقداری آب جوشان ریخته و وقتی که حس کردید عسل به میزانی داغ شده که به پوست شما ضرر نمیرساند، آن را در ظرفی دیگر ریخته و سپس به آرامی بر روی جوش های سر سیاه خود بمالید. می توانید به میزان دلخواه ماسک را روی صورت خود نگه دارید. ماسک را با آب بشویید.
نکته: میتوانید مقداری لیمو ترش به ماسک خود اضافه نمایید .

 

منبع :wikihowlifehacks