جذابیت ویژگی است که ربطی به زیبایی چهره ندارد. جذابیت فاکتورهای مهمی ازجمله تمیزی، شخصیت و استیل شما دارد. همه انسان‌ها دوست دارند جذاب‌تر باشند و برای همه افراد باجذبه بودن مسئله مهمی در زنگی آن‌ها است تا با جذابیت بیشتر در زندگی موفق‌تر و کارهای خود را راحت‌تر پیش ببرند. اگر سعی بر جذاب شدن دارید با هاو کن یو همراه شوید.

چگونه می‌توانید مردی جذاب باشید؟
نظافت

1- از مام زیر بغل استفاده کنید. بو و نوعی از مام زیر بغل را پیدا کنید که بتوانید از آن استفاده کنید و به درد شما بخورد. از مام زیر بغل بعد از دوش گرفتنتان استفاده کنید. اگر بسیار عرق می‌کنید مام زیر بغل را با خودتان حمل کنید و در صورت لزوم از آن استفاده کنید.

2- هرروز دوش بگیرید. هرروز سرتان را بشویید. از شامپو بدن و صابون استفاده کنید تا احساس تازگی کنید. شما می‌توانید با گذاشتن یک آینه درون حمام، می‌توانید صورت خود را نیز اصلاح کنید.

aid13397-728px-Look-Attractive-(Guys)-Step-10-Version-5

3- از اسپری بدن استفاده کنید. اگر بدن شما در طول روز بوی بدی داشته باشد، باعث کمتر شدن جذابیتتآنمی‌شود و افراد از نزدیک شدن به شما جلوگیری می‌کنند. به نکات زیر دقت کنید:

 • زیاد لباس نپوشید. لباس‌های زیاد باعث تعریق بیشتر و درنتیجه بو گرفتن بدنتآنمی‌شود.
 • بویی را پیدا کنید که مخصوص بدنتان باشد زیرا شیمی هر فرد با فرد دیگر متفاوت است.
 • مواد خوشبوکننده را به قسمت‌هایی از بدنتان بزنید که خون بیشتر در آن‌ها جریان دارند. استفاده از مواد در قسمت‌ها و در قسمت‌های گرم بدن باعث پخش شدن بو و ماندگاری بیشتر آن در کل بدن می‌شود. نقاط مهم عبارت‌اند از: مچ دست، گلو و پشت گردن

4- صورتتان را هرروز بشویید. به‌طور طبیعی هورمون تستسترون در بدن آقایان بیشتر از خانم‌ها ترشح می‌شود. (این هورمون باعث جوش صورت می‌شود). این ویژگی را با شستن صورتتان خنثی کنید.

5- موهای صورتتان را اصلاح کنید یا به آن‌ها حالت دهید. برای صورتی تمیز و بدون مو، هرروز قبل از رفتن به محل کار یا مدرسه صورتتان را اصلاح کنید. ابتدا صورتتان را خیس کنید از ژیلت و از کف ریش استفاده کنید. حواستان به ریش و سبیلتان باشد. به کناره‌های آن دقت کنید تا حتماً تمیز باشد.

6- ناخن‌هایتان را بگیرید و تمیز کنید. هر دو یا سه روز، بعدازاین‌که دوش گرفتید ناخن‌های دست‌وپایتان را کوتاه کنید. بعد از استحمام آن‌ها راحت‌تر قابل کوتاه کردن هستند.

7- مسواک بزنید و همچنین از نخ دندان استفاده کنید. با بوی بددهانتان مقابله کنید و لبخند سفید و زیبا داشته باشید. به نکات زیر توجه کنید:

 • شما باید هر سه ماه یا هر موقع که دچار بیماری می‌شوید، باید مسواک خود را عوض کنید. همچنین اگر موهای آن شروع به وا‌رفتن کرده‌اند نیز باید آن‌ها را عوض کنید.
 • از نخ دندان استفاده کنید. نخ دندان علاوه جدا کردن مواد غذایی، از بیماری‌های قلبی جلوگیری می‌کند.
 • زبان خود را تمیز کنید. هرچند شما دندان‌های سفیدی داشته باشید، بازهم ممکن است دهانتان بوی بدی بدهد و این به خاطر تمیز نبودن زبانتان است. روی زبانتان را محکم نسایید زیرا باعث از بین رفتن سطح زبانتآنمی‌شود.

aid13397-728px-Look-Attractive-(Guys)-Step-8-Version-5

حالت مو

1- هر شخصی با هر اندازه مویی حالت مخصوص با خود را دارد. حتی افرادی که موی کوتاهی دارند نیز باید به این قضیه توجه کنند. مواظب موهای پشت گردنتان باشید و آن‌ها را صلاح کنید.

2- مدل موی مناسب خود را داشته باشید. می‌توانید برای یافتن مدل موی مناسب خود از دوستانتان کمک بگیرید. اگر می‌خواهید بدانید چه مدل مویی به شما می‌آید، روی لینک زیر کلیک کنید:‌ چگونه می توانید مدل موی مناسب خود را انتخاب کنید؟

لباس پوشیدن

1- همیشه شیک باشید. لباس‌های خود را به هر طرف پرت نکنید. لباس‌هایی را انتخاب کنید که اندازه شما هستند و به شما می‌آیند.

2- با دوستتان به خرید بروید. هنگامی‌که با دوستتان به خرید می‌روید می‌توانید درباره زیبایی و این‌که لباس به شما می‌آید یا نه بپرسید.

3-لباس‌هایی با اندازه درست بپوشید. لباس‌های ارزانی که به‌اندازه شما هستند بسیار بهتر از لباس‌های گرانی هستند که اندازه شما نیستند. هم لباس‌های تنگ و هم لباس‌های گشاد تأثیرات بدی بر روی جذابیت شما دارد.

aid13397-728px-Look-Attractive-(Guys)-Step-16-Version-5

4- بدانید که چگونه بهترین ویژگی‌هایتان را نمایان کنید. در قسمت‌هایی از اندامتان را که دوست دارید بیشتر نمایان شود لباس روشن بپوشید و در قسمت‌هایی که دوست ندارید رنگ تیره بپوشید. مثل شما از حالت شانه‌هایتان خوشتآنمی‌آید و از حالت پاهایتان خوشتان نمی‌آید پس لباس روشن و شلوار تیره بپوشید.

5- بدانید که چه رنگی به شما می‌آید. انتخاب رنگ درست می‌تواند باعث شود که شما خوش‌تیپ‌تر دیده شوید. دراین‌باره می‌توانید از یک دوست کمک بگیرید.

حضوری جذاب

1- ژست خوبی برای خود پیدا کنید. انتخاب نحوه صحیح نشستن و ایستادن و مطمئن بودن باعث می‌شود که شما جذاب‌تر به نظر برسید. انتخاب ژست خوب می‌تواند باعث شود که قدبلندتر دیده شوید برای این کار روی لینک روبرو کلیک کنید:  چگونه قد بلندتر دیده شویم؟

2- لبخند بزنید. یک لبخند زیبا و برخورد گرم و دوستانه با دیگران و شوخ‌طبع بودن باعث جذابیت بیشتر شما می‌شود.
aid13397-728px-Look-Attractive-(Guys)-Step-22-Version-5

3- ارتباط چشمی داشته باشید. وقتی باکسی صحبت می‌کنید، با او ارتباط چشمی داشته باشید. وقتی شما باکسی ارتباط چشمی دارید او متوجه می‌شود که شما به او توجه می‌کنید و او با راحتی بیشتری صحبت می‌کند و درنتیجه باعث جذابیت شما می‌شود.

4- بدانید که مکالمه را چگونه آغاز کنید. آغاز مکالمه با دیگران بسیار مهم است و مشکل بسیاری از افراد است و معمولاً با سوا لاتی شروع می‌شود. سوا لاتی را بپرسید که پایان باز داشته باشند. مثل نپرسید: “آیا برای آخر هفته برنامه دارید؟” زیرا با جواب بله یا خیر تمام می‌شود در عوض بپرسید که “برنامه‌ی آخر هفته‌ات چیست؟” که جوابی طولانی‌تری داشته باشد.

5- واضح و با دقت سخن بگویید. هنگامی‌که با دیگران سخن می‌گویید، سعی نکنید که کلامت را سریع بیان کنید و تپق نزنید.

مواظبت از بدنتان

1- غذاهای مقوی بخورید. خوردن غذاهای مقوی باعث از بین رفتن بوی بددهآنمی‌شود. از خوردن غذاهای بی‌فایده و غذاهایی با شکر زیاد بپرهیزید.

2- ورزش کنید. ورزش کردن علاوه بر این‌که باعث جذابیت شما می‌شود، باعث می‌شود که از بیماری‌های مختلف دورباشید

3- هوش خود را تقویت کنید. برای خانم‌ها هیچ ویژگی مهم‌تر از باهوش بودن نیست. اطلاعات عمومی خود را افزایش دهید و روزنامه بخوانید تا هوشتان را تقویت کنید.

aid13397-728px-Look-Attractive-(Guys)-Step-29-Version-5

چگونه می‌توانید بانویی جذاب باشید؟
راه‌های ساده‌ای برای بهتر نمایان شدن

1- هرروز پنج دقیقه صبح و شب را به پوستتان اختصاص دهید. داشتن پوست زیبا یکی از ویژگی‌های مهم در زیبایی بانوان است. به نکات زیر توجه کنید:

 • در حمام صورتتان را بشویید. هرروز صبح صورتتان را بشویید.
 • صبح و شب صورتتان را مرطوب کنید. مواظب ناحیه‌هایی که در آن‌ها چروک می‌افتد باشید (گوشه‌های چشم و دور دهان)

2- هرروز دوش بگیرید. یک استحمام قبل از شروع روز باعث می‌شود که شما در طول روز بو ندهید و از جذابیت بیشتری برخوردار باشید. سعی کنید این کار را به یک عادت تبدیل کنید. موهای خود را در زمان‌های مشخص بشورید (هر 2 الی 3 روز). ناخن‌هایتان را بعد از دوش گرفتن بگیرید (دو بار در هفته). موهای زايد زیر بغلتان را هرروز و موهای پاهایتان را یک روز در میان بزنید و ابروهایتان را یک‌بار در هفته تمیز کنید. هنگامی‌که از حمام درمی‌آیید از مام زیر بغل و اسپری بدن استفاده کنید.

3- لبخند زیبایی را به نمایش بگذارید. لبخند زیبا از مهم‌ترین دارایی‌های شماست. دندان‌های خود را دو بار در روز مسواک بزنید و هر شب از نخ دندان استفاده کنید فراموش نکنید که حتماً زبان خود را بشویید. آدامس بجوید تا از بوی بددهان جلوگیری شود. مواظب باشید تا لب‌هایتان خشک و ترک‌خورده نشود و در صورت بروز مشکل با مرطوب کردن لب‌ها، آن را برطرف سازید.

aid532486-728px-Look-Attractive-(Girls)-Step-11-Version-3

اطلاعات مفید دیگر

1- زیبایی‌های طبیعی‌تان را با آرایش تقویت کنید.خانم‌ها در فرهنگ‌های مختلف از آرایش برای زیباتر کردنشان از آرایش استفاده می‌کنند. آرایش یک وسیله‌ای است که با آنمی توانید زیبایی خود را افزایش دهید و می‌توانید در مراسم‌های مختلف مقدار آن را افزایش دهید.

2- موهایتان را حالت دهید. مدل مویی را پیدا کنید که بیشتر به شما می‌آید اما آن را ثابت نگه نارید و حالت مویتان را بسیار تغییر دهید و همچنین می‌توانید رنگ موهایتان را نیز عوض کنید. شما می‌توانید از لینک روبرو کمک بگیرید:  چگونه می توانید مدل موی مناسب خود را انتخاب کنید؟

aid532486-728px-Look-Attractive-(Girls)-Step-6-Version-3

3- لباس‌هایی بپوشید که به شکل اندامتان بیاید. این موضوع تأثیر بسیاری در جذابیتتان تأثیر بسیاری دارد. به حالت شکل بدنتان دقت کنید. شکل‌های رایج بدن:

 1. گلابی: باسن پهن و دور کمر و بالاتنه لاغر- شانه و دور کمر لاغر خود را موردتوجه قرار دهید.
 2. سیب: دور کمر و بالاتنه پهن و پاهای کوچک – به باسن و پاهای لاغرتان توجه کنید.
 3. ساعت شنی: بالاتنه و باسن پهن و دور کمر لاغر- به دور کمرتان تأکید کنید.
 4. موز: بالاتنه، باسن و دور کمر لاغر – با بستن کمربند به لاغری دور کمرتان تأکید کنید.

دقت کنید که برای تأکید بر روی قسمتی از بدن باید پوشش آن قسمت را در رنگ روشن و برای پنهان کردن قسمتی آن را با پوشش در رنگ تیره بپوشانید.

نشان دادن اعتماد به نفس

1- خوب ژست بگیرید. طریقه راه رفتن شما احساس شمارا تعیین می‌کند. برای راه رفتن:

 • سرتان را بالا بگیرید و به زمین نگاه نکنید.
 • شانه‌هایتان را بالا نگه‌دارید و آرام باشید.
 • وزنتان را بر روی هر دوپا متعادل کنید.

2- باوقار راه بروید. آیا می‌دانستید که ملکه‌ها و اشراف زادگان زیبا، ساعت‌های بسیاری را برای صحیح راه رفتن تمرین می‌کردند؟ به نظر احمقانه می‌آید اما آن‌ها با این تمرین‌ها برازنده و متعادل راه می‌روند. به نکات زیر توجه کنید:

 • پای خود را روی زمین نکشید. این صحنه برای مردان به هیچ عنوان جذاب نیست.
 • سعی نکنید زیاد بالا و پایین شوید. سعی کنید طوری راه بروید که شمارا در یک ارتفاع‌ثابت نگه دارد.

3- لبخند بزنید. ویژگی که ما را می‌تواند جذاب تر از دیگران نشان دهید لبخندتان است. به‌سادگی لبخند بزنید چون نه‌تنها باعث می‌شود که شما شادتر شوید بلکه باعث می‌شود دیگران را نیز شاد کنید. اگر سخت لبخند می‌زنید سعی کنید به یک موضوع خنده دارد فکر کنید.

نکات مهم دیگر 
 • هول نشوید و عجله نکنید.
 • از دیگران پند بگیرید.
 • خودتان باشید.
 • مثبت باشید.
 • سعی نکنید مثل دیگران باشید.

برگرفته از wikihow