تا حالا به این فکر کره اید که بسیار لاغر هستید؟ شاید حتی پوست استخوان؟ اضافه کردن وزن به اندازه کم کردن وزن سخت است. کمبود وزن مشکلات فراوانی از جمله سو تغذیه، پوکی استخوان، ضعیف بودن استخوان ها و… را به دنبال دارد و در طولانی مدت باعث ریزش مو و ضعف ارگان های داخلی بدن میشود. در این مقاله با HowCanU همراه باشید تا از سریع ترین روش افزایش وزن استفاده کنید.

روش اول: مصرف مواد غذایی

۱- به مقدار زیاد مواد غذایی مصرف کنید.

هر کسی باید به این قانون پایبند باشد مخصوصا کسانی که قصد افزایش وزن دارند شما باید وعده های غذایی خود را به ۵ یا ۶ وعده کوچک در روز تبدیل کنید.

این به این معنی نیست که از مواد بی خاصیت و یا شکر مصرف کنید. به این معنی است که مصرف پروتئین و کربوهیدرات را افزایش دهید. شما می خواهید افزایش وزن سالمی داشته باشید، نه این که چربی ته نشین کنید. وعده های غذایی شما باید دارای انبوهی از کالری باشد. از کره، پنیر، گردو، تخمه، بادام زمینی، آوکادو و میوه های خشک شده استفاده کنید.

حتی یکی از روش های افزایش وزن، روش ناسالم است. پس از مصرف نوشابه و قهوه پرهیز کنید. مصرف مایعات را افزایش دهید. از شیک های مختلف که از شیر کم چرب تهیه شده اند استفاده کنید. همچنین می توانید از آب میوه های پرکالری استفاده کنید. به یاد داشته باشید که مایعات را تا ۳۰ دقیقه قبل وعده غذایی مصرف کنید تا در وعده غذایی گرسنه باشید.

1

۲- از نوع درست چربی استفاده کنید.

شما میخواهید یک بدن سالم تر و بزرگتر داشته باشید، نه یک بدن لاغر با کمی شکم باشید. مصرق آوکادو، محصولات خشک شده، تخمه ها، کره، بادام زمینی و گوشت را افزایش دهید. از بستنی و غذاهای سرخ شده و غذاهای بیخود دوری کنید.

چربی سالم از موادی مانند بادام زمینی و روغن زیتون است. از چربی های اشباع شده استفاده نکنید. از کاپ کیک های سبوس دار و ماست و کلوچه های میوه ای استفاده کنید.

2

۳- مصرف پروتئین را افزایش دهید.

این یک ماده ضروری برای بدن است. استخوان ها، پوست، مو، عضلات و خون از پروتئین تشکیل می شوند. مواد حاوی پروتئین زیاد عبارت اند از: گوشت، شیر، ماهی و تخم مرغ. افراد گیاه خوار می توانند از محصولات با سبوس زیاد استفاده کنند. مانند برنج، ذرت و لوبیا.

3

۴- از کربوهیدرات استفاده کنید.

کربوهیدرات باعث عضله سازی و آسان کردن اعمال حیاتی بدن است. کربوهیدرات منبع اصلی تامین انرژی بدن است.

برنج قهوه ای، ماکارونی، سیب زمینی و محصولاتی که از گندم تهیه می شوند استفاده کنید.

4

۵- شب دیروقت غذا بخورید.

یک غذای مفصل را در دیروقت میل کنید. تحقیقات نشان داده که کسانی که بعد از ساعت ۲۰ غذا مصرف می کنند توده بدنی بیشتری از افراد دیگر دارند.

5

روش دوم: با استفاده از تمرینات

۱- از وزش های مخصوص افزایش وزن استفاده کنید.

با وجود این که ورزش های کاردیو باعث عضله سازی می شوند، اما ورزش های مربوط به وزن به تنهایی می تواند باعث افزایش وزن شما شود. این بدین معنی نیست که در باشگاه ثبت نام کنید، بلکه به این معنی است که شنا بروید و دراز نشست با ارتفاع کم (Crunch) و اسکوات را در منزل خود انجام دهید. ورزش همچنین اشتهای شما را افزایش می دهد. بعد از ورزش می توانید از انواع شیک ها استفاده کنید.

11

۲- ورزش را افزایش دهید.

روند ورزش شما باید رو به پیشرفت باشد و کاری که شما در ابتدا انجام می دهید کافی نمی باشد. بعد از مدتی تمرین های ابتدایی برای شما آسان می شود و شما باید آن ها را سخت تر کنید.

22

۳- جدا از ورزش، بی تحرک بمانید.

سعی کنید کمترین کالری را بسوزانید و مقدار کالی ورودی شما باید بیشتر از خروجی باشد تا موجب افزایش وزن شود ولی درصورت ورزش زیاد اگر کالری ورودی از خروجی کمتر باشد شما کاهش وزن نیز خواهید داشت.

33

نکات:

مقداری از موادهای خوراکی گفته شده در مقاله را همیشه همراه خود داشته باشید تا همیشه بتوانید از آن ها استفاده کنید.

اگر فکر کردید که خیلی چاق شده اید، مقداری از کالری های دریافتی خود را کم کنید. و ورزش کنید.

وعده های کوچکی و با تعداد زیاد در روز داشته باشید. این کار سرعت بیشتری به اضافه کردن وزنتان می دهد.

منبع: wikihow