چگونه درد کمر را درمان کنیم؟ چگونه کمر درد را در منزل درمان کنیم؟ راه های درمان کمر درد چیست؟ سوالاتی که امروز در وبسایت بزرگ “هاو کن یو” به آن ها پاسخ خواهیم داد. درد کمر پیش از این که درمان شود باید پیشگیری شود. شاید به اشتباه اجسام را از زمین بلند می کنید یا شاید بد روی صندلی می نشینید و هزاران دلیل دیگر. با همه ی این احوالات زمانی متوجه این حرکات اشتباه می شوید که حال درد اجازه حرکت را به شما نمی دهد و از ابتدا باید تمامی پوزیشن ها و حرکات خود را بررسی و اصلاح کنید.برای بررسی روش ها با هاو کن یو همراه باشید.

برخی مواقع درد به حدی شدید است که شما را از انجام هر حرکتی باز می دارد در این شرایط اولین و بهترین اقدام مراجعه به پزشک است که باید در اولویت قرار گیرد. اما گاها درد آنچنان شدید نیست و در برخی مواقع زمانی با آن روبه رو می شوید که این مورد زنگ خطری برای اصلاح عادت ها و حرکت های غلط در طی روز است. در ۱۰ روش زیر تمامی آن ها را اشاره خواهیم کرد. با وبسایت هاو کن یو همراه باشید.

۱) آن را خنک نگه دارید

به گفته دکتر معروف “Anne Reicherter” از اولین اقدامات در ۲۴ ساعت تا ۴۸ ساعت آغازین درد استفاده از یک پک یخ و یا خنک نگه داشتن مکان درد برای کاهش التهاب است. به گفته این دکتر با این وجود که گرما به نظر کمک کننده و کاهش دهنده درد است و به ریلکس و آرام شدن عضله ها کمک می کند ولی گرما به خودی خود به التهاب کمک می کند که بهتر است در ۲۴ تا ۴۸ ساعت اولیه مواجه با درد از سرما و یا پک یخ برای خنک نگه داشتن مکان کمک بگیرید. پس از این ۴۸ ساعت در صورت نیاز از کمربند های گرم کننده و .. برای گرم نگه داشتن می توانید بهره ببرید. چه برای خنک نگه داشتن و چه برای گرم نگه داشتن بعد از هر ۲۰ دقیقه پک را برداشته و پوست را استراحت دهید. اگر انجام متناوب این حرکات در کاهش درد کمکی نکرد بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

MFC_Ice-or-Heat-Back-Pain-5241

۲) حرکت کنید

 مهره های ستون فقرات ما همانند یک قسمت ادامه دار بدن می باشند که این همان معنی حرکت و تحرک است. پس با وجود کمر درد پس از مدت کوتاهی استراحت نباید دست از تحرک کشید. کارهای روزمره ی خود رامتوقف نکنید. تخت خود را مرتب کنید، سر کار بروید و زمانی که احساس بهتری داشتید تمرینات ایروبیک مانند شنا کردن، دوچرخه سواری و پیاده روی انجام دهید که همگی می نوانند شما و کمرتان را متحرک تر کنند. اما در انجام صحیح این ورزش ها دقت کنید و در انجام آن ها زیاد روی نکنید. در این جا هیچ احتیاجی نیست که مانند یک دونده  ماراتون بدوید در حالی که کمرتان درد می کند.

compound-14

۳) قوی بمانید

زمانی که با درد کمر مواجه می شوید شما کاربران سایت هاو کن یو باید بدانید که زمان حمایت کردن مهره ها رسیده است. (البته این امر قبل از مواجه باید انجام می شد) اما چگونه؟ عضله های اطراف مهره ها یکی از بهترین کمک کننده ها برای برداشتن بار و فشار از روی مهره ها هستند که باید به فکر تقویت این عضله ها باشید. دکتر Reicherter  اشاره می کند داشتن عضله های قوی در ناحیه باسن، لگن، کمر و البته عضله های شکمی تاثیر به سزایی در پیشگیری والبته بهبود سریع کمر درد ها دارند. ماهیچه های بازکننده ی کمر در طرز صحیح ایستادن و هم محور کردن ستون فقرات به شما کمک می کنند. در نحوه انجام حرکات حتما با راهنمایی و زیر نظر یک مربی حرکات را پیگیری کنید.

Bodybuilding_Men_Human_487388
۴) حرکات کششی

تمام روز را بصورت افتاده در محل کار روی صندلی خود سپری نکنید. هر ۲۰ دقیقه بلند شوید و خود را به یک سمت بکشید . بخاطر اینکه اکثر ما بیشتر روز را درحالی که غرق در کار شده ایم سپری می کنیم و این مسئله ی مهمی است که در طول روز از جای خود بلندشویم و حکات کششی انجام دهیم. همچنین از انجام حرکات کششی پا قافل نشوید. بعضی از مردم درد کمر خود را با انجام حرکات کششی معمولی همانند یوگا تسکین می بخشند. اگر سر کار هستید در همان مکان با بلند شدن از جای خود و انجام چند حرکت کششی به خود کمک کنید و اگر می توانید این کار را مداوم و حرفه ای تر دنبال کنید.

۵) ارگونومیک فکر کنید 

ارگونمی بسته به توانای های انسان به شما در طراحی و به کار گیری طراحی ها و تجهیزات کمک می کند. محل کارتان را خودتان طراحی کنید تا در هنگام استفاده از کامپیوتر مجبور به خم شدن برای دسترسی آسان به موس و مانیتور نباشید. از صندلی و میزی استفاده کنید که به شما این امکان را بدهد تا پاهای خود را محکم روی زمین بگذارید. شما کاربران سایت “هاو کن یو” باید بدانید که در مجموع محل و محیط کار شما دقیق برای خود شخص شما و متناسب با ویژگی های فیزیکی شما باید تهیه و ساخته شده باشد. اگر اینچنین نیست با تغییرات می توانید آن را متناسب  باخود بازطراحی کنید.

ergonomic-assessment-tool-5-2-height

۶) مراقب طرز ایستادن خود باشید

شل و افتاده ایستادن و نشستن باعث می شود که کمرتان بیشتر در معرض آسیب و درد باشد و نتواند از پس وزن شما بر بیاید و نتیجتا فشار مستقیما به مفصل ها و ستون فقرات منتقل شود. مراقب نحوه ی ایستادن خود به خصوص در مواقعی که می خواهید یک جسم سنگین را بلند کنید باشید. درهنگام بلند کردن اجسام سنگین هیچوقت از کمر خم نشویدکمر ها در حالت صاف کمترین فشار را به خود میبینند. پس برای بلند کردن اجسام همیشه کمر صاف و سعی کنید از زانو ها خم شوید.

6 solutions of lower back pain solution 1 in the right position practiced lift heavy weights keepourlive.blogspot.com

۷) اندازه پاشنه کفش

کفش های پاشنه بلند خود را دور بیندازید و از کفش های پاشنه کوتاه استفاده کنید. کفش های پاشنه بلند باعث عدم تعادل و بد ایستادن شما کاربران سایت هاو کن یو می شود و همچنین باعث افزایش ایجاد درد در ناحیه ی کمر می شود. البته کفش های طبی هم دردسترس هستند که با توجه به پاشنه واندازه و ارتفاع آن ها از نوع استانداردشان می توانید استفاده کنید.

۸) عادت های بد را ترک کنید

استعمال دخانیات می تواند احتمال ابتلا به پوکی استخوان در قسمت ستون فقرات و دیگر استخوان ها را افزایش دهد. پوکی استخوان می تواند باعث شکستگی در قسمت متراکم شده ی ستون فقرات شود. تحقیقات اخیر نشان داده است که خطر ابتلا به کمر درد در افرادی که دخانیات استعمال می کنند بیشتر از افرادی است که دخانیات استعمال نمی کنند. در مجموع با تغذیه سالم و دوری از عادت های بد تا حد بسیار زیادی می توانید از تمامی این خطرات دور بمانید.

۹) مراقب وزن خود باشید

رژیم بگیرید و حرکات ورزشی انجام دهید و وزن خود را متناسب با قد خود تنظیم و متعادل نگه دارید. اضافه وزن باعث ایجاد فشار بیشتر روی ستون فقرات می شود. اگر می خواهید وزن متعادل خود را پیدا کنید قبل تر در سایتمان به شما  کاربران “هاو کن یو” روش صحیح و علمی پیدا کردن وزون متعادل را معرفی کردیم که در مقاله زیر می توانید آن مقاله را مشاهده کنید.

چگونه می توانید وزن مناسب خود را تعیین کنید؟

fast-weight-loss-tips-for-men

۱۰) پزشک را فراموش نکنید

بنا به هر دلیلی در مدتی در کم کردن درد و کاهش کمر درد موفق نبودید باید به پزشک مراجعه کنید هر چند این مورد در همان ابتدای کار توصیه می شود. چه بسیار مواقعی که با نوع خاصی از آسیب دیدگی یا مشکل در کمر خود مواجه هستید و با درمان های خانگی تنها به ادامه و پیشرفت مشکل کمک میکنید. پس مشاوره با یک پزشک می تواند خیال شما را راحت کند.

ترجمه شده توسط تیم هاو کن یو از : webmd