آیا شما فرد جذابی هستید؟ کاریزماتیک چطور؟ افراد کاریزماتیک چگونه افرادی هستند؟ آیا تا به حال اصلا این سوالات را از خود پرسیده اید؟ همین الان با خود بیاندیشید که افراد جذاب چه ویژگی هایی دارند. چه مواردی باعث می شود یک افراد از دید سایرین جذاب نامیده شود؟ ظاهر؟ نوع لباس پوشیدن؟ رفتار؟ شخصیت چطور؟ آیا برخورد، جایگاه اجتماعی، نوع ست کردن لباس ها، مهارت های صحبت کردن، شغل و… هم می توانند به جذابیت شما بیافزایند؟ با ما همراه باشید.

در حقیقت جذایت و به تبع آن کاریزماتیک بودن چیزی نیست که شما از همان اول  آن را با خود به همراه داشته باشید، بلکه کاریزماتیک بودن و جذابیت قابل دستیابی است. پس خوشبختانه در اولین گام در هر وضعیت و شرایطی که هستید باید بدانید که جذابیت اکتسابی است و شما هم می توانید جذاب نامیده شوید. البته اگر تا کنون خود را جذاب نمی پنداشتید.

چگونه جذاب به نظر برسیم؟ ۱۰ ترفند متفاوت برای جذابیت بیشتر

بعضی از مردم یکباره این حس را در شما ایجاد می کنند، که فرد مهمی هستند و بعضی نیز باعث می شوند تا شما احساس کنید که آن ها افرادی خاص هستند. در واقع به مجرد اینکه این افراد وارد جایی  تاریک می شوند، همراه با خود روشنایی می آورند و باعث روشن شدن چراغی می شوند.

کاریزماتیک بودن را  نمی توان همیشه بدین صورت تعریف کرد، اما برخی افراد آن را دارند و در واقع آنها به طور طبیعی جذاب هستند.

البته باید بدانید که فرق هایی مابین کاریزماتیک بودن و جذابیت وجود دارد و نمی توان این دو را به جای یکدیگر استفاده کرد. اگر نمیدانید کاریزما چیست و کاریزماتیک کیست در ابتدا می توانید مقاله زیر از هاو کن یو را مطالعه و سپس به ادامه مقاله بپردازید.

کاریزما چیست و چگونه کاریزماتیک باشیم؟

اجازه دهید به ادامه مقاله بپردازیم.

در این بین لازم به ذکر است که متاسفانه جذابیتی که از نوع ذاتی باشد، به سرعت تاثیر خود را از دست میدهد.

اما برخی از افراد به طرز قابل توجهی کاریزماتیک  یا جذاب هستند: آنها روابط خوبی را با دیگران  ایجاد  کرده و آن روابط را  حفظ می کنند و به طور پیوسته (و به طرز خوب) افراد اطرافشان را تحت تاثیر خود  قرار می دهند و  به طور مرتب باعث بهتر شدن احساس مردم نسبت به خودشان میشوند. این افراد دقیقا همان افرادی هستند که مردم دوست دارند همیشه در کنارشان باشند و یا مشابه آنها باشند.

خوشبختانه شما هم می توانید تبدیل به فردی جذاب شوید، زیرا این که به طور قابل توجهی کاریزماتیک  باشید، به سطح موفقیت یا مهارتهای شما در ارایه توانایی هایتان  یا اینکه چگونه لباس می پوشید و یا چه تصویری از ظاهرتان را برای دیگران خلق می کنید، ربطی ندارد و در واقع به کاری که انجام می دهید و رفتاری که از خود بروز می دهید مرتبط است هرچندسایر موارد می توانند بر روی آن تاثیر گذار باشند.

حال در ادامه اجازه دهید 10 عادت و ویژگی افراد کاریزماتیک و جذاب را با هم مرور کنیم که داشتن این عادت ها می تواند به شما در رسیدن به هدف کاریزماتیک خود که داشتن جذابیت بیشتر و کاریزماتیک بودن است کمک کند.

افراد جذاب  بیش از آنکه صحبت کننده باشند، شنونده هستند

ویژگی افراد کاریزماتیک _ هاو کن یو

در حین مکالمات، شما هم سوالاتی بپرسید، تماس چشمیتان را حفظ کنید،  لبخند بزنید، گاهی اوقات کمی اخم کنید، گاهی اوقات با سرتان حرف ها را تایید کنید، اگر سوالی  از شما پرسیده شد پاسخ دهید، البته نه خیلی دقیق ، بلکه بدون ذکر همه جزییات. شما با انجام این کارها به مخاطبتان القا می کنید که او برایتان اهمیت دارد.

زمانی که صحبت می کنید، تا وقتی که از شما خواسته نشده است، شروع به نصیحت کردن نکنید. اگر به جای نصیحت کردن، بیشتر گوش دهید این امر نشان دهنده توجه بیشتر شما به مخاطب است. زیرا در بیشتر موارد هنگامی که شروع به نصیحت می کنید، این بدین معناست که راس و موضوع مکالمه  خود شخص شما هستید ، نه طرف مقابلتان. از خودتان بپرسید که در حین مکالمات، این بیشتر شما هستید که شروع به صحبت درباره راهکارهایتان میکنید و یا شخص مقابلتان.

فقط زمانی صحبت کنید که چیز مهمی برای گفتن داشته باشید و ملاک مهم بودن یک چیز را، اهمیت آن  از دید مخاطبتان در نظر بگیرید، نه از دید خودتان.

آنها فقط حرف افراد خاصی را گوش نمی دهند و پذیرای صحبت های  همه هستند

به شما تضمین می کنیم که همیشه افرادی هستند، که به هیچ وجه تمایلی به شنیدن و گوش دادن صحبت های افراد پایین تر از خود را ندارند. خیلی اوقات صحبت کردن با این افراد، درست مانند این است که در میان جنگلی بزرگ درختی به زمین بیافتد، بله! مسلما صدای آن درخت به گوش کسی نخواهد رسید و علت واقعی آن در این است که این افراد اصلا به صحبت های شما گوش نمی کنند.

افراد پر جاذبه، افرادی هستند که با صمیمیت به صحبت های همه گوش میدهند و صرف نظر از جایگاه، موقعیت اجتماعی و سطح طرف مقابلشان ، این احساس را به او القا میکنند که با یکدیگر چیزی مشترک دارند. شاید این چیز مشترک همان انسانیت باشد، همه ما انسان هستم.

آنها در حین مکالمه سایر کارها و وسایلشان را کنار می گذارند

ویژگی افراد کاریزماتیک _ هاو کن یو آنها گوشی موبایلشان را چک نمی کنند و به صفحه  مانیتورشان زل نمیزنند و حتی برای لحظه ای تمرکزشان را  بر روی چیزی غیر از صحبت شما نمی گذارند. قطعا زمانی که سخت مشغول کار کردن با وسایل اطرافتان هستید، نمی توانید با دیگران ارتباط برقرار کنید.

هدیه ای با مضمون توجه تمام و کمال کردن به طرف مقابلتان، به او بدهید. در واقع این هدیه ایست که کمتر کسی آن را اهدا میکند و هدیه ایست که با دادن آن باعث میشوید تا سایرین بخواهند که همیشه کنارتان باشند و همیشه شما را به خاطر بسپارند.

به شما لطف می کنند قبل از اینکه شما لطفی در حقشان کنید

ویژگی افراد کاریزماتیک _ هاو کن یو

 They give before they receive–and often they never receive: افراد کاریزماتیک به شما سود می رسانند قبل از اینکه شما سودی به آن ها برسانید. به شما لطف می کنند حتی اگر شما هیچ لطفی در حقشان نکرده باشید آن ها به رابطه خود با شما بیشتر از چیزی که فکر کنید اهمیت می دهند و هیچ چشمداشتی در این رابطه ندارند. بار ها در هاو کن یو به این موارد برای داشتن شخصیت کاریزماتیک و جذاب اشاره کرده ایم.

هرگز تمرکزتان را بر روی چیزی که می توانید از طرف مقابلتان کسب کنید نگذارید و سعی کنید به آنچه می توانید  به او ارائه دهید فکر کنید. ارایه دادن، تنها روش ایجاد یک رابطه و دوستی واقعی است. اندکی و لحظه ای بر رو این تمرکز کنید که (از نظر معنوی و روحی) چه چیز از طرف مقابلتان کسب می کنید و سعی کنید به طرف  مقابلتان نشان دهید که تنها کسی هستید که صحبتهای طرف مقابلتان برایش مهم است.

خودتان را طوری نشان ندهید که فقط خودتان اهمیت دارید

تنها افرادی که خودشان مغرور و پرمدعا و خود پرست هستند، ممکن است که تحت تاثیر فردی مغرور، پر مدعا و خودپرست قرار بگیرند. سایر مردم تحت تاثیر این افراد قرار نمی گیرند و حتی از این وضعیت آزرده شده، به صحبت های طرف مقابل گوش نداده و در چنین شرایطی راحت نخواهند بود و حتی زمانی که این افراد وارد اتاقی می شوند که سایرین نیز در آن هستند، ممکن است که نسبت به آنها احساس تنفر کنند.

این افراد تشخیص می دهند که سایرین اهمیت بیشتری از خودشان دارند

شما به چیزی که میدانید آگاهی دارید. این بدین معناست که شما  از عقایدتان، جنبه های فکریتان و دیدگاهتان اطلاع دارید. این موارد اهمیتی ندارند، زیرا این ها چیزهایی مرتبط با شما هستند و شما نمی توانید از خودتان چیزی یاد بگیرید.( پس به سایرین گوش دهید.)

شما از چیزهایی که سایرین می دانند، اطلاعی ندارید. اهمیتی ندارد که این اشخاص که هستند، مهم این است که آنها چیزهایی می دانند که شاید شما اصلا بدانها آگاهی نداشته باشید و این همان چیزیست که سایرین را بسیار از شما مهمتر می کند. زیرا آنها می توانند منجر به یادگیری شما شوند.

آنها باعث درخشش سایرین می شوند

ویژگی افراد کاریزماتیک _ هاو کن یو

هیچ کس به قدر کافی مورد تمجید و قدردانی قرار نمی گیرد. هیچ کس! ارزش کاری که مردم انجام می دهند را بدانها یادآوری کنید. شاید از خود بپرسید که اهمیت کار آنها را نمی دانید. این وظیفه شما است که نکات مثبت و خوبیهای اطرافیتان را ببینید. در این شرایط  مردم نه تنها از شما قدردانی خواهند کرد، بلکه به خاطر این که شما حواستان به خوبیهای آن ها هست  و از آنها قدردانی می کنید نیز سپاسگزار و قدردران شما خواهند بود. با این روال ، اطرافیانتان نسبت به قبل عملکرد بیشتر و بهتری انجام خواهند داد و مهمتر از قبل خواهند بود.

افراد کاریزماتیک کلمات خود را انتخاب می کنند

ویژگی افراد کاریزماتیک _ هاو کن یو

در واقع کلماتی که شما استفاده می کنید، بر روی نگرش سایرین نسبت به شما تاثیر می گذارند. مثلا مجبور نیستید که به فلان جلسه بروید، بلکه میتوانید با سایرین ملاقاتی داشته باشید و یا لازم نیست زمانی که با کارمند جدیدی ملاقات می کنید درباره خودتان و معرفی خودتان شروع به صحبت کنید، بلکه می توانید چیزهای خنده داری به اشتراک بگذارید. و  یا مثلا مجبور نیستید که به باشگاه بروید، بلکه با خود بگویید که باید تمرین کنید و تندرستی و سلامتی خود  را بیشتر کنید.

چگونه با زبان بدن جذاب تر باشیم؟ (محیط کاری، دوستانه و اجتماعی)

لازم نیست که حتما با سایرین مصاحبه شغلی کنید، فقط شخص خوبی که بتواند به تیمتان ملحق شود را انتخاب کنید. قطعا همه  افراد  دوست دارند تا با انسان های خوشحال، مشتاق و متعهد ارتباط برقرار کنند. کلماتی که انتخاب می کنید، میتواند به دیگران کمک کنند تا در مورد خود احساس بهتری داشته باشند و حتی باعث می شوند که شما نیز درباره خودتان احساس بهتری داشته باشید.

افراد کاریزماتیک درباره شکست سایرین صحبت نمی کنند

غیر قابل انکار است که همه افراد تمایل به شنیدن غیبت دارند. همه گاهی اوقات دوست دارند که کمی غیبت کنند. مشکل این است که تمایل به شنیدن غیبت کردن دیگران، چیزی نیست که باعث ایجاد احترام ما نسبت به فرد غیبت کننده شود.

به سایرین نخندید. زمانی که این کار را انجام می دهید، اشخاصی که در آن لحظه با شما هم صحبتند، قطعا بدین مساله فکر خواهند کرد که احتمالا شما هم روزی آنها را مسخره می کنید و به آنها نیز می خندید.

افراد کاریزماتیک به آسانی احساساتشان را اقرار می کنند

ویژگی افراد کاریزماتیک _ هاو کن یو

بیشتر افراد موفق، به علت داشتن شخصیت موفقشان، دارای جذابیت هستند. موفقیت آنها درست مانند یک هاله نور و تابش است. نکته در این جاست که این افراد “به ظاهر”  جذابیت دارند و علت اصلی جذابیتشان موفقیتشان نیست.

برای این که خیلی جذاب باشید، نباید به طرز شگفت آور نیز موفق هم باشید. کمی نگاهتان را فراتر ببرید. بله درست است. خیلی از افراد موفق غالبا صفات جذاب بودن را نیز دارند. اما در واقع برای این که به طرز قابل توجهی جذاب باشید، باید  انسانی فوق العاده خالص  باشید.

فروتن باشید. شکستهایتان را نیز برای دیگران تعریف کنید. اشتباهاتتان را بپذیرید و حتی بدانها بخندید. شما نباید به سایرین بخندید و آنها را مسخره کنید، بلکه باید به خودتان و اشتباهات خودتان بخندید و از آنها درس بگیرید. با این روش دیگر سایرین به شما نمی خندند و در کنار یکدیگر و با هم میخندید و به خاطر وجود این شخصیت در درون شما، شما را بیشتر دوست خواهند داشت و بیشتر تمایل دارند تا در کنارتان باشند.