استرس یکی از عناصر همیشه حاضر در زندگی مدرن است. داشتن یک خواب خوب شبانه از همیشه مهم تر شده است. اگر ۸ ساعت خواب در هر شب به شما توصیه شده است پس تقریباً ۳۳ درصد از طول عمرتان را در حال چرت زدن هستید. وقتی نتوانید به اندازۀ کافی بخوابید این موضوع بر عملکرد بدن و ذهنتان تأثیر می گذارد. استفاده از فرصت برای داشتن استراحت کافی یکی از بهترین مواهبی است که می توانید به خودتان اعطا کنید.

نمی توان داشتن یک بالش خوب را نادیده گرفت. دقیقا همانطور که نمی خواهید در تمام طول روز کاری خود یک کفش نامناسب بپوشید، برای زمان خواب هم نمی خواهیدروی یک بالش ناصاف و ناراحت بخوابید.

فقط برای یک لحظه به ساختار گردن فکر کنید. ستون فقراتتان از پیچیده ترین و متحرک ترین مهره ها در طول نخاعتان تشکیل شده است. این ساختار به شما اجازه می دهد تا سرتان را بچرخانید و کج کنید. اگر تا به حال به شکل با مزه ای خوابیده اید یا اگر گردنتان کشیده شده باشد می دانید که چقدر می تواند دردناک باشد.

حالا زاویۀ گردنتان را موقع خواب تصور کنید. اگر از بالش استانداردی استفاده می کنید احتمال دارد که، برای چند ساعت در یک شب، در طول خواب گردنتان زاویۀ نامنظمی پیدا کند. یک مطالعۀ جدید نشان داده است که بالشت های مموری فوم (نوعی بالش اسفنجی طبی) ارتوپدی و بالش های کم ارتفاع، آنهایی که با پر غاز پر شده اند کمتر از گردن حمایت می کنند.

بالش های بسیار خوب بر اساس وضعیت بدنی موقع خواب برای افراد مختلف متفاوت هستند. در نهایت بالشهایی که از انحنای طبیعی ستون فقرات محافظت می کنند بهترین بالش ها هستند. به نظر می رسد که این مورد شامل چیزهای زیادی می شود، اما وقتی مسئلۀ سلامتی نخاعی مطرح باشد، هیچ یک از بالش های قدیمی محافظت از ستون فقرات را تأمین نمی کنند. در اینجا ۱۰ تا از بهترین بالش ها که به یک خواب خوب شبانه و سرحال بیدار شدن کمک می کنند ارائه می شوند.

ترکیب بالش های مموری فوم ریز شدۀ راحت و فوق العاده لوکس از بامبوی منفذ دار … با قابلیت تنظیم اندازه و روکش قابل تعویض

اگر نسبت به بالشت های پر شده با پر غاز حساسیت دارید، بالشت های …. می توانند گزینۀ خوبی برای شما باشند. این بالش از ترکیب دو نوع مموری فوم خرد شده ساخته می شوند که بدون وجود پر هم، وزن کمی دارند و نرم هستند.

بدون در نظر گرفتن وضعیت بدنی تان موقع خواب این بالش ها برای مطابقت دادن شکل بدنتان طراحی شده اند به طوری که بیشترین حمایت را از ستون فقرات فراهم می کنند. بامبو با منافذ ریز باعث می شود هوا در متکا جریان داشته باشد و در نتیجه سرتان را خنک نگه می دارد. قابلیت جریان هوا که با محافظت های طبی همراه می شود این بالش را برای همۀ افراد به یک گزینۀ قدرتمند تبدیل می کند.


بهترین گزینه برای: افرادی که روی پهلو، روی کمر و روی شکم می خوابند، افرادی که حساسیت دارند، زنان باردار، افرادی که موقع خواب برافروخته می شوند.


بالش مموری فوم نقش برجستۀ خنکِ تغییر خواب با روکش نرم میکروفیبر

این بالشت برای افرادی است که به کمر و پهلو می خوابند. شکل برجستۀ این بالشت مموری فوم محافظت لازم از گردن شما را فراهم می کنند. روکش میکروفیبر آن شما را خنک نگه می دارد در نتیجه زمان کمتری را برای جستجوی سمت خنک متکا سپری می کنید و مدت زمان بیشتری را در سرزمین خواب و خیال طی می کنید.


بهترین گزینه برای: افرادی که به کمر و پهلو می خوابند، افرادی که موقع خواب برافروخته می شوند.


بالش رختخواب از مجموعۀ متکا ی من

همانطور که از نامش پیداست، «بالشت من» فقط برای شماست. شما می توانید بر اساس سایزتان و اینکه به کمر، به پهلو یا به شکم می خوابید، از بین ۴ سطح بلندی یکی را انتخاب کنید. یکی از موارد ناامید کننده در مورد بالشت های استاندارد این است که هموار هستند. بافت در هم تنیده ای که آن را پر کرده است باعث می شود شکل بالش در تمام طول شب حفظ شود.

این بالش در برابر شستشو در ماشین لباس شویی و خشک شویی هم مقاوم است که این ویژگی تمیز کردن آن را آسان می کند. مراقبت آسان و محصولی که برای برآوردن نیاز شما تولید شده است باعث شده که این بالشت ارزش امتحان کردن را داشته باشد.


بهترین گزینه برای: افرادی که به شکم، کمر و پهلو می خوابند، شستشو در ماشین لباسشویی، کاربرانی که به یک تجربۀ سفارشی نیاز دارند.


محصولات Coop Home- قابلیت تنظیم ارتفاع- متکا مموری فوم ضد حساسیت سرتیپور

هر شب هم نباید روی یک متکا خوابید. بر اساس کاری که در طول روز انجام می دهید می توانید احساس کنید که آیا لازم است تعداد لایه های بالشتتان را افزایش یا کاهش دهید. بالشت های  مموری فوم سرتیپور طراحی شده اند تا این امکان را به شما بدهند تا لایه های متکا را بر اساس راحتی تان جابجا کنید.

اگر اغلب وضعیت بدنی تان را موقع خواب تغییر می دهید این متکا می تواند برای شما مناسب باشد. سطح بامبویی آن اجازۀ عبور هوا را می دهد بتابراین می توانید موقع استراحت خنک بمانید. مواد ضد حساسیت و مقاوم در برابر گرد و غبار این بالشت را برای افراد مستعد حساسیت به یک انتخاب خوب تبدیل کرده است و همچنین می تواند یک گزینۀ مناسب برای افرادی باشد که می خواهند یک متکا طبی را تجربه کنند.


بهترین گزینه برای: تمامی وضعیت های خوابیدن، افراد مبتلا به حساسیت، افرادی که نیازدارند بالشتشان را تنظیم کنند، افرادی که موقع خواب برافروخته می شوند.


بالشت گندم سیاه (ایلار)- بالشت گندم سیاه اورگانیک Zen Chi در اندازۀ بزرگتر از معمول (۵۰ در ۷۵ سانتیمتر)- با روکش ۱۰۰% پنبه با پوست گندم سیاه اورگانیک

برای کسانی که می خواهند از متکا های مموری فوم ترکیبی دور بمانند، این بالش گزینه ای است که تمامی مزایا را فراهم می کند و تنها تفاوتش با متکا های ترکیبی این است که فاقد مواد شیمیایی می باشد. پوست گندم سیاه یک محصول طبیعی است که نه تنها با شکل نخاع شما مطابقت دارد بلکه شما را نیز خنک نگه می دارد.

استفاده از پوست گندم سیاه برای زیر انداز و متکا به قرن ها قبل بر می گردد، می توان گفت این ماده همان مموری فوم اصل است.


بهترین گزینه برای: مصرف کنندگان آگاه نسبت به محیط زیست، افرادی که در طول خواب برافروخته می شوند، تمامی وضعیت های خواب


بالش مموری فوم با ژل خنک کننده

شاید توجه نکرده باشید اما خنک ماندن برای یک خواب آرام بسیار ضروری است. این بالشت (همانطور که انتظار می رود) از مموری فوم ۶D با یک لایۀ ژله ای ساخته شده است که گرما را از شما دور می کند.

شکل منحنی این بالش آن را به یک گزینۀ عالی برای افرادی که به کمر و پهلو می خوابند تبدیل کرده است. فوم موجود محافظت لازم برای گردن را فراهم می کندبنابراین می توانید با احساس آسودگی و سرحالی از خواب بلند شوید. مواد ضد حساسیت و مقاوم در برابر گرد و غبار در آن مانع واکنش های آلرژیکی که ممکن است در مقابل برخی از مواد داشته باشید می شود.


بهترین گزینه برای: افرادی که به پهلو و کمر می خوابند، مبتلایان به حساسیت، افرادی که در طول خواب برافروخته می شوند، افرادی که از درد مزمن گردن و کمر رنج می برند.


بالشت بیوپدیک با اندازۀ استاندارد، ضد بو و فوق العاده تازه وخنک

این گزینۀ جدیدی از بالشت های استاندارد است. لایۀ بیرونی آن ۱۰۰% پنبه است که باعث می شود رطوبت را از شما دور نگه می دارد. لایه های پلی استر داخلی ضد حساسیت و ضد میکروبی است.

اگر به خاطر حساسیتتان لازم است که بالشتتان را همیشه بشویید این بالش برای شما بهترین گزینه است.


بهترین گزینه برای: مبتلایان به حساسیت، شست و شو با ماشین لباسشویی


بالشت آبی اصلی مدیفلو (Mediflow)

در مطالعه ای که در دانشگاه جان هاپکینز انجام شد، این متکا بیشترین امتیاز را در بین ۵ دستۀ امتحان شده به دست آورد، در زمینه هایی از جمله رهایی از درد کمر و درک کیفیت خواب.

طراحی این بالش منحصر به فرد است چرا که با فیبر های پلی استر استاندارد پر شده است و با افزودن یک کیسۀ آب به کیفیت آن افزوده شده است. شما می توانید بر اساس وضعیت خوابتان یا چیزی که ترجیح می دهید آب داخلی را کم و زیاد کرده و سفتی بالشت را افزایش یا کاهش دهید. اگر ترجیح می دهید که تجربۀ خوابی خوب با یک بالشت استاندارد مثل بالش مموری فوم نقش برجسته را امتحان کنید، این بالش شما را با جانشین آن متکا قدیمی که جذابیت بیشتری هم دارد آشنا می کند.


بهترین گزینه برای: تجارب سفارشی، گردن درد


بالشت پرِ هتل های سلطنتی- پنبۀ ۵۰۰ رشته

هیچ چیز دیگری مانند این بالش نمی تواند حرف از لوکس بودن بزند. چیزی است بین پر خیلی نرم و مموری فوم خیلی سخت. هتل سلطنتی از ترکیبی از پر بدون باکتری و پرهای کوچک استفاده می کند تا احساسی سفت تر از بالشت پر خالص را ایجاد کند. اگر عاشق بالشت هایی هستید که در هتل های تجملی رویشان می خوابید مطمئناً از این بالش لذت خواهید برد.

اگرچه نمی توانید آن را در ماشین لباسشویی بیندازید اما می توانید آن را در خشک کن بیندازید تا پف آن را برگردانید.


بهترین گزینه برای: کسانی که به بالش نیاز دارند که نرم تر از مموری فوم و سخت تر از پَر معمولی است.


بالشت اختصاصی لاتکس تالالای طبیعی ۱۰۰%

ممکن است با شنیدن اینکه این بالش ها از لاتکس هستند به راحت بودن آنها شک کنید. مواد لاتکس در این بالشت ها شامل هیچ افزودنی ترکیبی نیست و از شیرۀ درختان کائوچو به دست می آید. این لاتکس تحت فرایندی قرار می گیرد که استحکامی مانند فوم به آن داده می شود.

لاتکس طبیعی در لایه های داخلی اصلا نیازی به پف دادن ندارد، رطوبت را در خود نگه نمی دارد، و نسبت به گرد و غبار مقاوم است. شکل این بالشت ها مناسب ترین حالت برای افرادی است که به کمر و پهلو می خوابند اما ممکن است برای کسانی که به شکم می خوابند کمی سفت باشد. روکش بامبوی آن خیلی نرم است و هوا در آن جریان دارد در نتیجه می توانید در طول شب خنک بمانید.


بهترین گزینه برای: کسانی که به پهلو و پشت می خوابند، افراد دوست دار محیط زیست، افراد مستعد به برافروختگی در طول خواب.