امروزه با پیشرفت لحظه‌ای تکنولوژی، کمتر کسی را در اطراف خود می‌بینید که یک کامپیوتر شخصی یا لپ تاپ نداشته باشد و یا به نحوی با آن در ارتباط نباشد. گذر زمان و تخصصی شدن لپ تاپ‌ها در هر حیطه جداگانه‌ایی، به عنوان مثال: استفاده صنعتی، طراحی، بازی‌های ویدئویی و غیره؛ خریداران را به تفکر بیشتر در هنگام خرید لپ تاپ واداشته است. در این مقاله از هاوکن‌یو ٨ اشتباه بزرگی که می‌بایست هنگام اقدام به خرید لپ تاپ از آن‌ها اجتناب کرد، بررسی شده است.

۸ اشتباه بزرگ در خرید لپ تاپ


خرید ارزان‌ترین مدل

خرید ارزان‌ترین نمونه شاید به نفع جیب شما باشد اما به احتمال زیاد تمام قابلیت‌های مورد نیاز شما را ندارد.
به عنوان مثال تصور کنید حق انتخاب بین دو سیستم ٢ هسته‌ای (ضعیف‌تر و ارزان‌تر) و ۴ هسته‌ای( قوی‌تر و گران‌تر) را دارید. حال نیاز شما اجرا کردن چند برنامه مختلف در آن واحد است. ممکن است به دلیل اقتصادی بودن گزینه اول را انتخاب کنید.
اما سیستم خریداری شده شما به حد کافی قدرتمند نخواهد بود و این موضوع آنقدر شما را آزار خواهد داد تا به فکر خرید لپتاپ دیگری خواهید افتاد.

پرداخت مبلغ بیش از حد

قبل از خرید لپ تاپ ، به جیب خود نگاه کنید. لپ تاپ‌های زیادی در بازار موجود هستند که تمام بودجه شما را مصرف کرده و قابلیت‌هایی دارند که شما حتی نیازی هم به آن‌ها ندارید.
به عنوان مثال هزینه خرید مک بوک پرو از شرکت اپل ٢۵٠٠ دلار خواهد بود. این مک بوک قابلیت‌هایی دارد که از حد نیاز بیشتر خریداران خارج است. در حالی که با توجه به سطح نیازهای روزمره می‌توان با هزینه کردن ١٣٠٠ دلار بهترین انتخاب در میان لپ تاپ‌های موجود در بازار را داشت.
بیشتر کاربران مایل هستند این اختلاف قیمت را بپردازند تا لپ تاپی با زرق‌وبرق بیشتر و اعداد بالاتر داشته باشند. هرگز اجازه ندهید بازاریابی‌‌ها سر شما را کلاه بگذارند.

فراموش کردن هدف از خرید لپ تاپ

اکثر اوقات تبلیغات زیبا و قابلیت‌های جالب شما را از سوال اصلی دور می‌کند. این سوال که چرا اقدام به خرید یک لپ تاپ کرده‌اید؟
هر زمانی که برای خرید لپ تاپ قدم بر می‌دارید، به فکر دلیل اصلی خرید لپ تاب، اینکه در چه حرفه‌ای به این لپ تاپ نیاز دارید؟ در چه رشته‌ای تحصیل می‌کنید؟ آیا آن را برای استفاده خانگی می‌خواهید؟ و موارد مشابه باشید.
در نظر داشتن این سوالات کلیدی به سوی خریدی هوشمندانه‌تر است.

نادیده گرفتن درگاه‌ها و سازگاری دستگاه

تمامی لپ تاپ‌ها درگاه‌هایی که شما نیاز دارید را ندارند. آیا درگاه مموری کارت نیاز دارید؟ درگاه یو اس بی نسل ٣ چطور؟ آیا از محصولات اپل استفاده می‌کنید؟ پس حتما حجم بسیاری از کارهایتان را از طریق پورت thunderbolt انجام می‌دهید.
لیستی از پورت‌های مورد نیاز خود تهیه کنید و در هنگام خرید لپ تاپ به آن‌ها توجه ویژه داشته باشید.

جستجو برای بالاترین رزولوشن

محصولی با صفحه نمایش ۴k حتما ارزش امتحان کردن را دارد اما همیشه مناسب‌ترین انتخاب نیست.
با توجه به اینکه تراکم پیکسلی این نمایشگرها بالا است، سیستم عامل نیز نسبت به اندازه و تعداد پیکسل ابعاد را تغییر می‌دهد. در نتیجه فونت‌ها، منوها، آیکن‌ها و تمام اجزاء نمایشگر با ابعاد کوچکتر دیده می‌شوند و این باب میل تمامی کاربران نیست.
از طرفی دیگر نمایشگرها با کیفیت تصویری بالاتر باعث کاهش محسوس عمر باتری لپ تاپ می‌شوند.

چگونه از لپ تاپ های قدیمی مجدد استفاده کنیم؟ (۶ روش )


تست نکردن لپ تاپ قبل از خرید

احتمالا نیاز به توضیح نیست که حتما قبل از خرید نهایی دستگاه را تست کنید و ایده بهتری از خرید خود داشته باشید.
اکثر فروشگاه‌های بزرگ سراسر دنیا (همچون فروشگاه های اپل و مایکروسافت) این حق را در اختیار کاربران قرار می‌دهند که قبل از تصمیم نهایی، خریدار با ترک پد، کیبورد و قابلیت‌های سخت افزاری و نرم افزاری محصول کار کند.

عدم توجه به صفحه نمایش

اندازه صفحه نمایش در انتخاب لپ تاپ بسیار مهم است. اندازه لپ تاپ مشخص‌کننده نوع کیبورد و ترک پد و در نتیجه قیمت آن است.
پس اگر بیشتر اوقات در سفر هستید خرید لپ تاپ با اندازه کمتر از ١٣ اینچ را در نظر داشته باشید. اما اگر روی صندلیتان نشسته و اکثر اوقات پشت میز در خانه کارها را انجام می‌دهید به فکر خرید لپ تاپ استاندارد ١٣ اینچی و یا حتی ١۵-١۶ اینچی باشید.

داشتن وسواس زیاد بر روی مشخصات لپ تاپ

از انتخاب کردن لپ تاپ‌ها از روی مقایسه مشخصاتی آن‌ها پرهیز کنید. به عنوان مثال ، شرکت‌های سازنده علاقه خاصی به رم دارند. مقدار حجم رم عددی است که به سادگی بر ذهن خریدار اثر می‌گذارد و به راحتی قابل ارتقا است . “هرچه بیشتر بهتر”.

نیاز به بیشتر از ٨ گیگابایت رم کمتر در کاربران دیده می‌شود، مگر اینکه گیمر باشید یا از لپ تاپ برای اهداف کاری حرفه‌ای‌تری استفاده کنید. موضوع وسواس بیش از حد برای عمر باتری، کیفیت صفحه نمایش، سرعت پردازنده و غیره نیز قابل بسط است.

در نهایت به یاد داشته باشید که لپتاپ “آچار فرانسه” که در هر موقعیتی کار شما را راه بیاندازد، بهتر از یک لپتاپ قدرتمند در یک زمینه خاص است.
منبع: