شارژ کردن گوشی با باتری. یک ترفند بسیار جذاب و یک چگونه بسیار پر کاربرد. چه بسیار مواقعی که شما بنا به هر دلیلی دسترسی به برق ندارید ولی احتیاج به چند درصد شارژ گوشی دارید تا بتوانید تنها یک پیام بدهید و یا یک تماس کوچک برقرار کنید. انجام این کار اصلا سخت نیست و به ساده ترین امکانات و وسایل احتیاج دارد. در ادامه برای اینکه ببینیم چگونه می توان یک گوشی را با باتری های معمولی شارژ کرد، با هاو کن یو همراه باشید.

از جمله ویژگی های این روش این است که شما در هنگام مسافرت یا گردش با به همراه داشتن یک یا چند عدد باتری که از قبل تهیه کرده اید به راحتی می توانید گوشی خود را در هر شرایطی برای چندین درصد شارژ کنید. این ترفند و راهکار احتیاج به ساده ترین وسایل و حداقل هزینه دارد که شما با توجه به کاربردی بودن این ترفند می توانید آن را برای دوستان به خصوص کسانی که زیاد خارج از خانه و یا کوه و دشت به سر میبرند معرفی کنید. با ما همراه باشید.

وسایل مورد نیاز :
  • باتری ۹ ولت
  • شارژی فندکی خودرو
  • کلید معمولی یا هر وسیله فلزی
  • چسب
  • کابل شارژر

photo_2016-06-04_13-54-25

مراحل :
۱) یک شارژر فندکی خودرو تهیه کنید

قبل از هر چیزی شما احتیاج به یک شارژر فندکی خودرو دارید. چه بسا این وسیله را در اختیاز داشته باشید ولی اگر اینچنین نیست شما می توانید با تنها چندین هزار تومان یکی از این وسیله ها را تهیه کنید. هنگام تهیه دقت داشته باشید که این شارژ ها از درگاه یا پورت USB پشتیبانی کنند که اکثرا اینچنین هستند و شما در ادامه میبایست کابل شارژر خود را به این وسیله متصل کنید.

photo_2016-06-04_13-54-48

۲) سر مثبت باتری را پیدا و سپس تست کنید

شما به یک باتری ۹ ولت از نوعی که در تصویر مشاهده می کنید احتیاج دارید در این باتری های ۹ ولتی به راحتی با قرار دادن علامت + در کنار یکی از دو سر آن قطب مثبت را مشخص کرده اند. همچنین معمولا سر مثبت برآمدگی بلند تری دارد.  حال شما میبایست انتهای قطب مثبت را به شارژر فندکی و سپس کلید(حال میبایست از هر نوع فلری برای برقراری اتصال کمک بگیرید، پیشنهاد ما در دسترس ترین و مناسب ترین شئ یعنی یک کلید فلزی است که به راحتی می تواند از پس این کار شما بر بیاید) را با اتصال به قسمت فلزی سارژر فندکی همزمان به قطب منفی هم متصل کنید. مطابق شکل زیرو با این اتصال چراغ شارژر فندکی باید روشن شود.

3) کلید را به شارژر فندکی متصل کنید

برای راحتی کار خود شما میبایست کلید را به وسیله یک تکه چسب به شارژر فندکی متصل کنید تا ثابت شود. همانطور که گفته شد کلید میبایست با یکی از قسمت های فلری زوی شارژر فندکی اتصال برقرار کند.

photo_2016-06-04_13-54-39

۴) گوشی را به باتری متصل کنید

حال زمان آن رسیده است که گوشی خود را شارژ کنید. برای این کار شما تنها میبایست کابل شارژر خود را به گوشی و سر دیگر را به شارژر فندکی متصل کنید و سپس شارژر فندکی که قبلا کلید به آن متصل شده را به گونه ای به باتری متصل کنید که قطب مثبت آن به شارژر فندکی و قطب منفی به کلید اتصال داشته باشد. حال خواهید دید که گوشی شما شروع به شارژ شدن می کند.

پس شما با به همراه داشتن این چند وسیله ساده و چند عدد باتری ۹ ولت، دیگر ترسی از بدونه شارژ ماندن گوشی خود نداررید و مادامی که این اتصال برقرار است شما می توانید شاهد شارژ شدن گوشی خود باشید. به همین سادگی.

photo_2016-06-04_13-54-28

تیم هاو کن یو مطابق همیشه خود این مقاله از “چگونه می توانید” را تست کردند و به جواب رسیدند که دیگر جایی برای ابهام نمی ماند. برای کامل کردن مقاله هم مطابق همیشه یک ویدئوی آموزش برای این ترفند برای شما مهیا کرده ایم که می توانید مشاهده کنید.

منبع: howcanu.com