حتما تا به حال هنگام کار کردن با گوشی خود متوجه پاین امدن سرعت گوشی خود یا خود نر مافزار تلگرام شده اید، یا به این موضوع اندیشیده اید که تمام عکس ها، تصاویر، ویدئو ها، فایل های GIF  و یا موسیقی هایی که به وسیله تلگرام دانلود می کنید در کجا ذخیره میشوند. مطمئنا با عضویت در کانال ها و گرو ه های مختلف تلگرامی روزانه حجم زیادی از فایل های مختلف در گوشی شما ذخیره می شود، امروز در هاو کن یو به شما روش پاک کردن فایل های بلا استفاده و اضافی و البته سبک کردن گوشی خود را به شما نشان می دهیم. با ما همراه باشید.

شما امروز با این آموزش نتنها سرعت تلگرام خود را افزایش خواهید داد بلکه سرعت عمومی گوشی هم بالا خواهید برد. همچنین دیگر با مشکلاتی از قبیل لود نشدن یا دیر لود شدن تصاویر و استیکر ها که عموما به دلیل پر شدن حافظه است هم مواجه نخواهید شد. برای بررسی این آموزش با ما همراه باشید. ابتدا به سراغ پاک کردن فایل های عمومی میرویم.

مراحل:

1) به قسمت تنظیمات یا Setting تلگرام بروید:

بعد از اینکه تلگرام را باز کردید سه خط بالا سمت چپ را بزنید و سپس از پنجره باز شده تب Settings را زده تا وارد بخش تنظیمات تلگرام خود شوید.

چگونه-می-توانید-_howcanu.com5_-576x1024

2) بر روی cache setting بزنید:

پس از اینکه وارد قسمت تنظیمات تلگرام شدید حال به دنبال گزینه cache setting بگردید و بر روی آن بزنید

photo_2016-05-23_15-03-32

3) بر روی clear cache بزنید:

حال شما با سه گزینه مواجه هستید که هر یک را برای شما کاربران عزیز “هاو کن یو” توضیح کامل میدهیم:

photo_2016-05-23_15-03-27

  • Keep Media: این گزینه مربوط به مدت زمانی ایت که تمایل دارید فایل هایی که قبلا در تلگرام دانلود و ذخیره شده اند را نگه داری کنید. اگر بر وی آن بزنید با سه گزینه و یا بهتر است بگویییم با سه مدت زمان مواجه میشوید که گزینه اول 1week  یا یک هفته است، گزینه دوم  1 month یا یک ماه است و گزینه آخر forever یا برای همیشه است که اشاره به مدت زمانی دارد که شما تمایل دارید فایل های ذخیره شده در گحافظه گوشی شما بماند و پس از آن مدت به صورت خودکار پاک شود.
  • clear cache: که اشاره به پاک کردن فایل ها به صورت تفکیک شده دارد که در محله بعد به آن می پردازیم.
  • local database:  که اشاره به حافظه و فضای چت های شما دارد که می توانید آن ها را پاک کنید. این مورد صرفا مربوط به نوشته هاست که با این گزینه شما هم می توانید آن ها را پاک کنید و بهخ صورت یک فایل فشرده داخل گوشی خود داشته باشید. البته نکته اینجاست که با پاک کردن این فضای اشغال شده هیچ وقت صفر نمیشود چرا که تلگرام به مقداری از ان ها برای ادامه کار احتیاج دارد.

4) شروع به پاک کردن کنید:

اما در رابطه با clear cache که گزینه دوم مرحله قبل بود و نکته اصلی مقاله امروز ما، شما با زدن بر روی این گزینه خواهید توانست فایل های ذخیره شده را به تفکیک نوع فایل ها حذف کنید. زمانی که برروی آن میزنید لیستی از نوع فایل ها نمایش داده می شود که به ترتیب نوع این فایل ها از بالا به پایین عکسها، ویدئو، فایل های نوشتنی، موزیک و در نهایت ویس ها یا صدا هاست که شما تیک هر گزینه را بزنید و در پایین صفحه clear cache  را بزنید گزینه هایی که تیک زده اید پاک خواهد شد. پس اگر نمیخواهید گزینه ای پاک شود تیک آن را بردارید.

photo_2016-05-23_15-03-19

بدینوسیله شما خواهید توانست حجم زیادی از فایل های اضافی که دیگر به کار شما نمی آیند را حذف کنید و سرعت گوشی و تلگرام را چندین برابر کنید. به طور معمول این کار را هر یکماه یا چند هفته یکبار تکرار کنید.

اما سوال نهای که باقی میماند این است که حال چگونه فرضا از بین ویدئو ها میتوان یک ویدئوی خاص را ذخیره کرد و مابقی را حذف کرد؟ برای انجام این کار شما باید از طریق فایل منیجر گوشی خود اقدام کنید و وارد پوشه تلگرام و سپس هر فایل دسته بندیی مشابه دسته بندی قبل خواه داشت که میتوانید به پوشه مورد نظر مراجعه و فایل مورد نظر را از این پوشه خارج کنید و مابقی را پاک یا حذف کنید.

منبع: howcanu