اندروید یکی از پر کاربرد ترین و البته محبوب ترین سیستم عامل ها در بین گوشی های هوشمند است و البته بیشترین کاربر را هم در میان سیستم عامل ها به خود اختصاص داده است. مطمئنا با یک ماه کار کردن با هر گوشی شما از تمام قابلیت ها و البته تنظیمات گوشی خود آگاه خواهید شد، اما در این میان برخی تنظیمات و قابلیت ها هستند که به صورت پیش فرض از دسترس شما خارج هستند و در واقع مخفی نگه داشته شده اند. امروز می خواهیم در “چگونه می توانید” کلی تنظیمات جذاب و البته کاربردی را به شما معرفی کنیم که شما در حالت عادی به هیچ یک از این تنظیمات دسترسی ندارید.

تنظیمات مخفی که در هیچ یک از گوشی های شما موجود نیست   Developer option  نام دارد که در حالت عادی کاربران معمولی به آن دسترسی ندارند. این قسمت را اگر شما فعال نکرده باشید در منوی تنظیمات شما موجود نمی باشد اما امروز نحوه فعال کردن این تنظیمات را به شما آموزش می دهیم. در نهایت این مورد را ذکر کنیم که این قابلیت در اندروید ۴.۲ و بالا تر فعال شده است که اکثر گوشی ها از دو سه سال قبل با این اندروید روانه بازرا شده اند یا اپدیت شده اند پس احتمالا شما هم می توانید این قابلیت را فعال کنید.

مراحل:

۱) به تنظیمات یا setting گوشی وارد شوید :

بدونه شک این بخش نیاز به توضیحات ندارد و همه شما روزانه ده ها بار از طریق منو و یا سایر قسمت ها به این بخش گوشی خود مراجعه می کنید. وارد تنظیمات شوید.

photo_2016-04-23_16-55-25

۲) به قسمت about بروید:

پس از اینکه وارد تنظیمات شدید حال از میان گزینه های موجود باید به دنبال about phone  یا گزینه about device بروید که بسته یه مدل و البته برند گوشی ممکن است کمی متفاوت باشد. در منوی فارسی هم این گزینه با “درباره گوشی” معمولا مشخص شده است. در گوشی های سامسونگ این گزینه از منوی general  موجود است

photo_2016-04-25_13-35-49

۳) به قسمت software information بروید:

این گزینه ممکن است در گوشی شما بسته به برند آن موجود نباشد که اگر موجود نبود مستقیم به مرحله بعد بروید و لی اگر موجود بود این گزینه را پیدا کرده و بر روی آن بزنید.

photo_2016-04-25_13-36-10

۴) گزینه build number را پیدا کنید:

تمام هدف ما از ابتدا پیدا کردن این گزینه بود که حتما و حتما در همه ی گوشی های اندرویدی موجود است. اگر می دانید کجاست  و یا قبلا با آن روبه رو شده اید که دیگر احتیاج به گذراندن مراحل بالا نیست ولی اگر نمی دانید کجاست مراحل را دنبال کنید و آن را پیدا کنید.

photo_2016-04-25_13-36-06

۵) چندین مرتبه بر روی build number  بزنید:

پس از اینکه این گزینه را پیدا کردید حال شما میبایست به پشت سر هم شروع به زدن بر روی این گزینه کنید که پس از چندین باز یک پیام نمایش داده می شود (You are now 4 steps way from being a developer) که اگر باز شما ادامه دهید یک پیام مبنی بر اینکه شما با موفقیت developer شدید نمایش داده می شود(you are now a develope ).

photo_2016-04-25_13-36-01

6) به منوی developer option بروید:

پس از اینکه با پیام you are now a develope  در مرحله قبل مواجه شدید یعنی کار شما به پایان رسیده است و شما می توانید حال به گزینه جدیدی که به منوی تنظیمات شما افزوده شده است دسترسی داشته باشید. این فید جدید Developer options نام دارد که امکانات حرفه ای و جدید بسیاری را برای گوشی شما به ارمغان می آورد. البته برخی از تنظیمات این قسمت می تواند تغییرات جدی را برای گوشی شما به همراه بیاورد که بهتر است با خواندن دقیق آن ها را تغییر دهید.

photo_2016-04-25_13-36-15

نکته: در صورتی که نتوانستید این گزینه را پیدا کنید یا تغییراتی ایجاد کردید که نمیدانستید چگونه برگردانید در کامنت های زیر با ما در میان بگذارید.

“استفاده از مطالب این سایت بدونه درج  نام سایت ما،  زشت و شرعا حرام و مصداق سرقت است و با توجه به اینکه به راحتی قابل پیگیری است پیگرد قانونی خواهی داشت”

منبع: greenbot