استوری اینستاگرام پست موقتی است که به مدت ۲۴ ساعت در قالب عکس یا ویدیو قرار گرفته و پس از آن پاک میشود. کسی که در پروفایل خود استوری قرار میدهد حق انتخاب دارد که اینستاگرام پست را برای چه کسانی قرار دهد:

  • کسانی که اورا دنبال میکنند (فالوور follower)
  • کسانی که اون دنبالشان میکنند(فالویینگ following)‌
  • هر دو گزینه بالا
  • و تمام حساب های کاربری اینستاگرام

پیش تر در وب سایت هاو کن یو روش های دانلود عکس متن و ویدئو را بررسی کردیم: دانلود ساده عکس، متن و فیلم در اینستاگرام

اما در مبحث stroy بایستی به این نکته توجه داشت که شخص مورد نظر میتواند یک یا چند نفر را از دیدن استوری خود منع کند. اما قابلیت مهمی که استوری اینستاگرام دارد این است که به محض اینکه شما استوری او را تماشا کنید نام شما در لیست مشاهده کنندگان قرار میگیرد اما در این مقاله قصد داریم تا روشی را خدمت شما عرض کنیم تا بدون اینکه در لیست طرف مقابل دیده شوید، استوری های او را ببینید. 

باید به این نکته اشاره کنیم که این ترفند فعلا بر روی کامپیوتر قابل انجام است. روش های دیگر که از گوشی موبایل در آنها بهره گرفته میشود وجود دارد. اما این روش ها تنها استوری افرادی که صفحه عمومی (public page)‌ دارند را نشان خواهد داد.

دانلود و نصب پلاگین

استوری اینستاگرام-howcanu.com

در کامپیوتر خود مرورگر گوگل کروم را باز کرده و در قسمت سرچ نرم افزار عبارت extentions را وارد کنید. سپس نام پلاگین را “Chrome IG Story” وارد کنید یا از لینک زیر مستقیما به صفحه پلاگین وارد شوید. کافیست تا روی لینک زیر کلیک کنید.

دانلود پلاگین Chrome IG Story

پس از کلیک بر روی لینک بالا با صفحه ای مشابه بالا مواجه خواهید شد. به یاد داشته باشید که در صورتی که بر روی لینک کلیک میکنید مرورگر شما حتما باید گوگل کروم باشد. در صورتی که پلاگین با دستگاه شما سازگار بود (هشدار شماره ۱ در تصویر) میتوانید بر روی گزینه Add To Chrome کلیک کنید. مراحل دانلود و نصب این پلاگین چند لحظه به طول می انجامد و پس از نصب در کنار آدرس بار شما آیکن آن نمایش داده خواهد شد.

استوری اینستاگرام-howcanu.com

ورود به حساب کاربری اینستاگرام و استفاده

screen-shot-2017-04-29-at-6-47-24-pmدر این مرحله در صورتی که با سیستم کامپیوتر به حساب اینستاگرام خود وارد نشده اید وارد وبسایت instagram.com  شده و نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید. تقریبا به انتهای کار رسیده ایم. حال کافیست تا بر روی آیکن افزونه در کنار آدرس بار کلیک کنید تا فهرستی از استوری اینستاگرام های دوستان شما نمایان شود. برای مشاهده آنها بدون اینکه متوجه شوند کافیست تا روی علامت سه نقطه کلیک کنید و سپس گزینه download را کلیک کنید. این افزونه قابلیت های دیگر نظیر پخش برادکست های لایو را نیز دارد.

استوری اینستاگرام-howcanu.com