حال مه هر روز بر تعداد کاربران تلگرام در سراسر دنیا و بخصوص ایران روبه افزایش است ما هم در وبسایت چگونه می توانید بر خود وظیفه می دانیم مطالب و آموزش های کاربردی بیشتری را در رابطه با این نرم افزار اجتماعی و محبوب در اختیار شما کاربران عزیز چگونه می توانید قرار دهین. امروز می خواهیم دررابطه با یکی از مشکلات متداول این نرم افزار صحبت کنیم که به واقع مشکل نیست چرا که راه حا برای آن وجود دارد و شاید بسیاری از شما از آن بی اطلاع هستید و یا اطلاع جامع و کاملی از آن ندارید. امروز در هاو کن یو می خواهیم  جلوگیری از دانلود خود کار مطالب را به شما آموزش دهیم. با چگونه می توانید همراه باشید.

بدونه شک اگر از تلگرام استفاده می کنید در ده ها کانال و گروه های بزرگ تلگرامی عضو هستید و روزانه صد ها عکس، صدا و فیلم را از این طریق دریافت می کنید. اما باید بدانید تمام این دیتا ها در حافظه گوشی شما ذخیره می شوند که به مرور زمان و پس از استفاده حجم زیادی از این دیتا ها در گوشی شما ذخیره و علاوه بر این که بعث پر شدن حافظه گوشی شما می شوند بلکه گوشی شما را هم بسیار کند و گاها غیر قابل استفاده می کنند. پس شما در این مقاله خواهید دانست که چگونه می توانید از این دانلود خودکار جلوگیری کنید و هر عکس، فیلم، یا فایل که می خواهید را خود انتخاب و دانلود کنید.

مراحل:

۱) به قسمت تنظیمات یا Setting تلگرام بروید:

بعد از اینکه تلگرام را باز کردید سه خط بالا سمت چپ را بزنید و سپس از پنجره باز شده تب Settings را زده تا وارد بخش تنظیمات تلگرام خود شوید.

چگونه می توانید _howcanu.com5

2) به تب automatic media download بروید:

در این بخش از تنظیمات با چند گزینه رو به رو هستید که با دو تب بالایی سرو کار داریم که برای شما هر دو گزینه را کامل توضیح می دهیم.

  • when using mobile data: این گزینه برای آن دسته از کاربرانی است که برای استفاده از تلگرام از اینترنت گوشی خود استفاده می کنند پس اگر تنها با اینترنت سیم کارت و گوشی خود از تلگرام استفاده می کنید با این گزینه سرو کار خواهید داشت.

  • when connected on Wi-Fi: این گزینه برای آن دسته از کاربران تلگرام است که از طریق مودم و ارتباط وای فای با تلگرام کار می کنند و با آن کانکت می شوند است.

photo_2016-04-20_13-15-30

اگر هم شما از هر دو طریق (که اکثریت به این صورت است) از اینترنت و کانکشن برای تلگرام خود استفاده می کنید میبایست هر دو گزینه را دست خوش تغییرات کنید.

3) تنظیمات را انجام دهید:

پس از اینکه بر روی هر یک از این دو گزینه زدید صفحه ای باز می شود که مطابق یا شبیه به تصویر زیر است حال شما می بایست بنابر نیاز خود هر کدام از گزینه که می خواهید خودکار دانلود شوند را تیک بزنید. باز هم تکرار می کنیم که شما تیک هر گزینه را که بزنید به صورت خودکار آن نوع مطالب دانلود می شوند و اگر هم نمیخواهید خود کار دانلود شوند باید تیک آن را بردارید که در این صورت به صورت مثال اگر تیک photo  که همان عکس را بردارید از این پس هر عکسی که برای شما از طریق کانال، گروه یا شخص ارسال می شود برای مشاهده باید بر روی آن بزنید تا باز شوند. پس عکس هایی که مایل به دیدنشان نیستید در گوشی شما ذخیره نخواهند شد و حجم نخواهند گرفت. در نهایت پس از انجام تنظیمات و زذن یا برداشتن تیک ها save را بزنید تا تنظیمات سیو شوند.

photo_2016-04-20_13-15-35

در این مقاله به روش جلوگیری از دانلود پرداختیم اما به هر صورت حتی با این روش هم پس از مدتی که البته نسبت به قبل طولانی تر هم خواهد بود حجم دیتا ها یاد می شوند. پس بنا بر این در مقاله ای دیگر که به زودی در سایت منتشر خواهیم کرد نحوه پاک کردن تمامی فایل های ذخیره شده را به شما آموزش خواهیم داد.

“استفاده از مطالب این سایت بدونه درج  نام سایت ما،  زشت و شرعا حرام و مصداق سرقت است و با توجه به اینکه به راحتی قابل پیگیری است پیگرد قانونی خواهی داشت”

منبع: چگونه می توانید