امروز با یک ترفند خاص و جذاب تلگرامی در خدمت شما هستیم. یک ترفند که می‌تواند برای بسیاری کاربردی و البته جذاب باشد. در این مقاله از “هاوکن‌یو” می‌خواهیم بدانیم که در اپلیکیشن تلگرام چگونه می‌توانیم یک پیام را بخوانیم بدونه آنکه تیک دوم بخورد و یا به اصطلاح بدون آنکه سین شود.

همانطور که می‌دانید یکی از ویژگی‌های تلگرام این است که شما می‌توانید متوجه شوید، هنگامی که برای شخصی پیام می‌فرستید، آیا او پیام شما را خوانده است یا خیر. این ویژگی به صورت تیک دوم نمایان می‌شود و مطمئنا بسیاری از شما با این موضوع آشنا هستید که تیک اول تنشانگر این است که پیام شما برای شخص مورد نظر ارسال شده است و زمانی که تیک دوم زده شود یعنی آن فرد پیام شما را خوانده است یا به عبارتی سین شده است.

حال چه بسیار مواقعی که شما دوست دارید پیامی را در تگلرام بخوانید بدون آنکه فرستنده آن متوجه شود. در ادامه به  آموزش تصویری این ترفند تلگرامی و نحوه خواندن پیام بدون آنکه تیک دوم بخورد، پرداخته شده است.

برای اجرای این ترفند راه بسیار ساده‌ای پیش رو دارید پس برای شروع ابتدا تلگرام را در گوشی خود باز کرده و مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید.

آموزش خواندن پیام تلگرام بدون تیک دوم‌


به قسمت تنظیمات یا Setting تلگرام بروید

تلگرام-هاوکن‌یو

بعد از آنکه تلگرام خود را باز کردید سه خط بالا سمت چپ را بزنید و سپس از پنجره باز شده تب Settings را زده تا وارد بخش تنظیمات تلگرام خود شوید.

وارد بخش Notification and sounds شوید

تلگرام-هاوکن‌یو

پس از آنکه در مرحله قبل وارد بخش تنظیمات شدید حال نوبت آن رسیده است تا در این بخش تب Notification and sound را زده تا وارد بخش اعلانیه‌های تلگرام خود شوید. در این بخش به تنظیمات نوتیفیکیشن و اعلانیه‌های تلگرام خود دسترسی خواهید داشت.

تب Popup Notification را باز کنید

تلگرام-هاوکن‌یو

پس از وارد شدن به بخش اعلانیه و نوتیفیکیشن در مرحله قبل، حال نوبت آن رسیده است که در این بخش قسمت  Popup Notification را باز کنید و با پنجره زیر که دارای ۴ گزینه است روبه‌رو شوید. در ادامه هر چهار گزینه به صورت کامل توضیح داده شده است.

به یاد داشته باشید اگر شما این بخش را فعال کنید، هنگامی که پیام جدید برای شما ارسال می‌شود یک پنجره در وسط گوشی یا تبلت شما باز شده و پیام را به صورت کامل به نمایش می‌گذارد که تنظیمات آن در ادامه می‌توانید مطالعه کنید.

تلگرام-هاوکن‌یو

No popup

این گزینه به صورت پیش فرض فعال است البته اگر شما تنظیمات این بخش را تغییر نداده باشید. این گزینه بدین معنا است که اگر پیام جدیدی برای شما ارسال شود، پنجره‌ای در وسط صفحه نمایش شما باز نشده و شما اگر می‌خواهید پیام را ببینید باید تلگرام را باز کنید؛ که به صورت معمول بدین صورت است.

Only when screen on

اگر شما این گزینه را فعال کنید زمانی که پیام جدیدی دریافت می‌کنید و صفحه نمایش گوشی شما روشن است و یا در حال کار کردن با گوشی هستید، به محض دریافت پیام یک پنجره باز شده و پیام را به صورت کامل به نمایش می‌گذارد. حال شما می‌توانید پیام را بدون آنکه تیک دوم بخورد و فرستنده آن متوجه شود، بخوانید.

مادامی که پیام را در داخل تلگرام باز نکنید و آن را نخوانید، تیک دوم زده نخواهد شد.

 

only when screen off

این مورد دقیقا همان مورد بالا است با این تفاوت که پنجره پیام تنها زمانی نمایش داده می‌شود که صفحه نمایش گوشی شما خاموش باشد.

Always show popup

تلگرام-هاوکن‌یو

این گزینه نیز مشابه ۲ مورد بالا است با این تفاوت که اگر شما این گزینه را فعال کنید، صفحه نمایش خواه روشن خواه خاموش باشد در هر شرایطی به محض دریافت پیام جدیدی، پنجره‌ای باز شده و پیام به نمایش در می‌آید. شما می‌توانید در هر حالت پیام را بخوانید بدونه آنکه تیک دوم بخورد.

البته به یاد داشته باشید تا زمانی که پیام را در خود تلگرام باز نکرده‌ باشید، پیام سین نمی‌خورد.

به غیر از گزینه اول که این قابلیت را غیرفعال می‌کند، در هر سه گزینه دیگر این قابلیت وجود دارد که پیام تلگرام را بدون سین شدن و تیک دوم خوردن بخوانید.

هنگامی که این قابلیت فعال باشد، پنجره باز شده به صورت زیر خواهد بود.

 

سعی کردیم آموزش را تا حد امکان ساده، صریح و روان بیان کنیم. در صورت وجود هرگونه سوال و یا مشکلی، در بخش نظرات زیر همین پست می‌توانید آن‌ها را مطرح کنید. ما در کنار شما هستیم.

منبع: