بهترین کشورها برای مهاجرت را دراین مقاله قرار است بررسی کنیم. کشور هایی که معمولا انتخاب اول برای مهاجرت و مهاجرین هستند. برای مهاجرت همه آن‌ها اقتصادهای پررونق، سیاست‌های مهاجرتی مترقی و خدمات پشتیبانی مهاجران دارند. پس فقط مهاجرت نکنید، اولویت‌هایتان را در نظر بگیرید و کشوری را انتخاب کنید که برای شما بهترین گزینه باشد. در اینجا به صورت خلاصه این 7 کشور را بر اساس اماری که در سال 2019 جمع اوری شده است را مرور می‌کنیم.

سوئد

یکی از معروف‌ترین کشورها برای مهاجرت و مهاجرین سوئد است. سوئد، قبل از سوئیس و کانادا، به‌عنوان بهترین کشور برای مهاجران رتبه‌بندی شده است. تصمیم سوئد مبنی بر پذیرش تعداد زیادی پناهنده، باعث شده است که جامعه آن متنوع شود زیرا مهاجران حدود 10 درصد از جمعیت 9.8 میلیون نفری این کشور را تشکیل می‌دهند.

کانادا

کانادا برای بسیاری از مهاجران یک پناهگاه امن است. این کشور یکی از مهاجر دوست‌ترین ملل در جهان است و توسط سازمان ملل متحد به‌عنوان یکی از بهترین کشورها برای زندگی کردن رتبه‌بندی شده است. کشور غنی از منابع طبیعی و نفت است و تعدادی از بهترین دانشگاه‌های جهان را در خود جای‌داده است. میزان جرم و خشونت در آن پایین است و استانداردهای بالایی برای زندگی دارد. تمامی این امتیازات این کشور را به‌عنوان یک مقصد مرجع برای مهاجرت تبدیل کرده است.

مهاجرت به امارات متحده‌ی عربی

امارات متحده‌ی عربی یک ملت بدون مالیات است و میزان جرم و جنایت پایینی دارد. اماراتمردم سرتاسر جهان را به‌عنوان مقیم جذب می‌کند، زیرا کشور غنی از نفت و یک اقتصاد پویا دارد. این کشور همچنین میزان فساد و رشوه‌خواری کم را تقویت می‌کند و آنجا را به یک مقصد خوب برای جابجایی تبدیل می‌کند.

نروژ

نروژ یک ملت صلح‌آمیز و بدون آلودگی است که از مهاجران استقبال می‌کند. این ملت ثروتمند تحصیلات رایگان را در دانشگاه‌های عمومی‌اش ارائه می‌دهد. سرزمین‌هایی با زیبایی طبیعی و زندگی آرام دارد. بسیاری از مردم، نروژ را به‌عنوان مقصد مهاجرتشان در نظر می‌گیرند. به‌علاوه قوانین مهاجرت در نروژ خیلی سخت‌گیرانه نیست.

فنلاند

اگر آرامشی که در کانادا و نروژ ارائه می‌شود برایتان کافی نیست می‌توانید مقدار بیشتر آن را در فنلاند پیدا کنید. این کشور امن‌ترین کشور جهان است و یکی از قابل‌زیست‌ترین شهرهای جهان را به‌عنوان پایتختش (هلسینکی) دارد.

اسپانیا

اسپانیا از جوامع نیمه‌مستقل زیادی تشکیل شده است. تأثیر فرهنگی هر یک از این پادشاهی‌های تاریخی امکان وجود جمعیت متنوع و پویا را در این ملت فراهم کرده است. جمعیت مهاجران به اسپانیا که از مردمی از رومانی، آرژانتین، اکوادور، بریتانیا، آلمان، فرانسه و مراکش تشکیل شده است، به‌شدت متنوع است.

این فرهنگ چهل‌تکه‌ی متنوع در اسپانیا مهاجران را از سرتاسر جهان اغوا می‌کند.

استرالیا

استرالیا که 23.7 میلیون نفر را در خود جای‌داده است کشوری ثروتمند است که حضور فعالی در سازمان‌های بین‌المللی، حقوق شهروندی محکم، فرصت‌های کارآفرینی، ثبات اقتصادی و بخش خدمات عمومی وسیع دارد. استرالیا علاوه بر در دسترس بودن شغل، یک جامعه‌ی انگلیسی‌زبان، یک محیط امن و سطح بالایی از شادی را برای شهروندانش فراهم کرده است.