امروز با ترفند کاربردی دیگر از سری ترفند های سایت “چگونه می توانید” یا “هاو کن یو” در خدمت شما هستیم. حال که در بهار به سر می بریم بسیاری از مواقع قصد رفتن به طبیعت داریم و یا قرار است به سفر های جذاب و هیجان انگیز برویم یا اصلا قرار است در زیر باران زیبای بهاری قدم بزنید ولی چیزی که در هر یک از این شرایط ممکن است شما را اذیت کند، حس بد خیس شدن پا ها در درون کفش و یا نفوذ آب به درون کفش است. البته برخی از کفش ها مقاومت زیادی در برابر آب دارند ولی برای آن دسته که نمی توانند در برابر آب مقاومت کنند یک راهکار جذاب در نظر داریم. با ما همراه باشید.

 برخی از کفش های چرم و .. خوشان مانع از نفوذ آب مبشوند ولی بسیاری از کفش های پارچه ای یا غیر چرم به راحتی از روی کفش نم و رطوبت را عبور میدهند که شما از این ترفند برای این دست از کفش ها می توانید استفاده کنید.

وسایل مورد نیاز:

  1. شمع
  2. سشوار
  3. کفش

مراحل:

۱) شمع را بر روی کفش ها بکشید:

یرای انکه کفش های خود را ضد آب کنید یا کاری کنید که آب از کفش هاسی شما عبور نکند کار سختی در پیش ندارید ابتدا میبایست یک شمع را در دست گرفته و سپس آن را بر روی کفش و هر نقطه پارچه ای کفش خود بکشید. دقت کنید که این کار را در هر ناحیه چندین بار تکرار کنید تا نقطه یا ناحیه ای از قلم نیفتد و شما را با مشکل مواجه نکند.

photo_2016-04-12_19-45-05

۲) سشوار را بر روی کفش بگیرید:

پس از اینکه بر روی همه ی نقاط کفش خود شمع را کشیدید حال میبایست شروع به روشن کردن سشوار و در معرض حرارت قرار دادن سطح کفش ها کنید. سشوار را بر روی حرارت بالا بگذاریدو زمان کشیدن شمع شاید احساس کنید که رنگ کفش شما کمی تغییر کرده است ولی اصلا نگران نباشید چرا که به محض گرفتن حرارت تمام این رنگ از بین رفته و کفش شما هیچ تغییری با قبل نمی کند.

photo_2016-04-12_19-40-58

۳) ادامه دهید تا تمام درز ها پر شود:

برای مدتی سشوار را بر روی کفش بگیرید تا کم کم شمع ذوب شود و به تمامی منفذ کفش و پارچه ان نفوذ کند تا بدین وسیله با توجه به خاصیت شمع که کفش های خود را کاملا ضد آب کرده باشید.

photo_2016-04-12_19-45-03

“استفاده از مطالب این سایت بدون درج  نام و لینک سایت ما،  زشت و شرعا حرام و مصداق سرقت است و با توجه به اینکه به راحتی قابل پیگیری است پیگرد قانونی خواهد داشت”

منبع: چگونه می توانید