محل های نظامی و سازمان هایی که با موارد نظامی سر و کار دارند فقط به آموزش در رابطه با سلاح و تجهیزات نظامی نمی پردازند بلکه بسیاری از ترفند ها و راهکار های جالب را به سربازان و یا کسانی که در ارتش انجام وظیفه می کنند می آموزند که بسیاری از آن ها می توانند برای ما بسیار جذاب و البته کاربردی باشند. یکی از این ترفند های جالب حداقل کردن سایز  وسایل و تجهیزاتی است که به همراه دارند تا بتوانند تجهیزات بیشتری را با خود به همراه داشته باشند. یکی از این روش ها، روش تا زدن و رول کردن لباس هاست که ما امروز در “چگونه می توانید” یا هاو کن و به شما آموزش می دهیم.

امروز می خواهیم در چگونه می توانید روش رول کردن یک تی شرت بزرگ در سایز یک جوراب را به شما آموزش دهیم که شاید برای شما هم جالب باشد که یک تیشرت را بسیار جمع و جور کرده و به سایز یک جوراب تبدیل کنید چرا که بسیاری از مواقع  شما برای گشت و گذار یا سفر های هیجان انگیز کوله ای با خود حمل می کنید که فضا محدود است و می توانید با این روش فضا را بهینه کنید یا اصلا داخل خانه شما می توانید تا دو برابر لباس بیشتری را در یک محل نگه داری کنید. البته ویدئوی آموزشی این ترفند را هم در پایان برای تکمیل در اختیار شما قرار داده ایم. برای این آموزش نظامی با ما همراه باشید.

مراحل:

۱) پایین تی شرت را تا بزنید:

اگر تی شرت شما آستین دار است میبایست ابتدا آستین ها را مطابق شکل در وسط تیشرت قرار دهید و اگر آستین ندارد که لازم به انجام این مرحله نیست، سپس میبایست چیزی حدود ۳ تا ۵ سانتی متر از پایین تی شرت خود را به سمت بالا برگردانید. بهتر است در هر دو سو این سایز اندازه باشد و منظم.

photo_2016-04-26_13-56-09

۲) تی شرت را از وسط تا بزنید:

پس از انجام مرحله قبل حال تی شرت را از سمت بغل به داخل تا بزنید. مطابق شکل. اندازه هر دو  می بایست برابر باشد تا بر لبه ی یکدیگر قرار بگیرند و با این تا زدن عرض تیشرت شما در واقع نصف می شود. دقت کنید که آستین ها داخل قرار بگیرند و مشخص نباشند.

photo_2016-04-26_13-55-53

۳) از بالا شروع به رول کردن کنید:

حال از شمت بالای تی شرت و یقه شروع به رول کردن تی شرت کنید. بهتر است این کار را کمی محکم تر و با فشار بیشتر انجام دهید تا نتیجه کار بهتر و منظم تر باشد. در این حین سعی کنید هنگام رول کردن لبه ها بیرون نزند. این کار را تا انتها ادامه دهید.

photo_2016-04-26_13-57-37

۴) لبه های تا زده را برگردانید:

وقتی که تمامی تی شرت را رول کردید حال آن لبه ی پایین تی شرت که در مرحله یک برگردانده بودید را می بایست بر روی تمامی رول برگردانید تا بدینوسیله یک کاور برای تیشرت توسط خود تی شرت ایجاد شود تا ضمن اینکه اثری از لبه های نخواهد بود، از باز شدن رول هم جلوگیری می کند و بدینوسیله به هیچ وجه رول به خودی خود باز نخواهد شد.

photo_2016-04-26_13-56-16

ویدئوی این آموزش :

“استفاده از مطالب این سایت بدونه درج  نام سایت ما،  زشت و شرعا حرام و مصداق سرقت است و با توجه به اینکه به راحتی قابل پیگیری است پیگرد قانونی خواهی داشت”

منبع: چگونه می توانید