19 ترفند مادرانه برای کودکان

0
582
ترفند مادرانه _ هاو کن یو

ترفند مادرانه چیست ؟ از پس کودکان برآمدت کار سختی است، سرگرم کردنشان، آموش روش صحیح و درست انجام دادن کار ها و همچنین مراقبت از ان ها. در این مقاله از هاو کن یو 19 ترفند برای شما مادران و البتخ پدران مهیا کرده ایم که به واسته ان ها این کار ها را به ساده و البته آسان ترین روش ممکن انجام دهید.

در این مقاله برخی از تجربیات پدر و مادر ها با تجربه را  که می تواند کمی زندگی را برایتان ساده تر کند و کاری کند که  حتی با وجود چرخیدن فرزندانتان در اطرافتان بر امور تسلط داشته باشید را ذکر خواهیم کرد.

19بازی های مرتب سازی

آیا می خواهید کمی زمان داشته باشید تا چای عصرتان را با آرامش میل کنید؟ این مورد یکی از ترفند های مادرانه جذاب است. از کودکتان بخواهید که برخی اسباب بازی های ریزش را و یا اگر چند مدل پاستا  در منزل دارید مدل های مختلف پاستا را و یا هر چیز ریز دیگری که می توانید در منزل را پیدا کنید  را داخل قالب های شیرین پزی دسته بندی کند.

18نگه دارنده دستمال توالت

آیا از دست این که کودکتان همیشه  دستمال توالت را هدر می دهد و آن ها را داخل توالت می اندازد خسته شده اید؟ این روش ساده به کودک شما یاد می دهد که به اندازه کافی دستمال توالت استفاده کند و الکی پول شما را هدر ندهد و شما را نیز عصبی نکند.

17کادوی افتادن دندان (پری دندان)

از دست دادن دندان معمولا خوشایند نیست. اما شما می توانید این تجربه را برای کودکتان خاص کنید. مثلا یک 5000 تومنی بردارید و کمی اسپری براق کننده روی آن بزنید و آن را به عنوان هدیه ای از طرف پری دندان به او بدهید. با این کار زمانی که دندان او می افتد او به دنبال کسب پول بیشتر از پری دندان خواهد بود.

16جلوگیری از کلکه دار شدن لباس

مسلما در روزهای گرم تابستانی خوردن برخی خوراکی های خاص مثل بستنی چوبی و یا شاید هم آبنات برای کودکانتان بسیار لذت بخش خواهد بود. می توانید با فرو کردن چوب بستنی یا آب نبات از وسط یک کاغذ کوچک   مخصوص زیر شیرینی خامه ای ، کاری کنید تا لباس کودکتان تمیز بماند و در عین حال دیگر هم به استفاده از یک ظرف احتیاجی نباشد و به جای شست و شوی لباس او کار لذت بخش دیگری انجام دهید.

15روش نقطه

روش و ترفند مادرانه دیگر استفتده از وسیله ای برای تشخیص لباس های فرزندانتان از یکدیگر است. اگر کودکانتان از یک جنس هستند، برای قاطی نشدن لباس هایشان می توانید روی تگ لباس یک کدام از آن ها یک نقطه و روی تگ لباس کودک دیگران دو نقطه بگذارید.

14اسپری هیولا کش

اگر کودکتان از وجود هیولاهای زیر تخت خوابش می ترسد، میتوانید از یک اسپری ساده برای بر طرف کردن ترس او استفاده کنید و (به او بگوید اگر آن اسپری را زیر تخت بزند هیولاها می روند) می توانید از هر چیزی مثل آب ساده تا اسپری مخصوص کتان استفاده کنید. این یک روش مثلا جادویی است و بسیار در از بین بردن ترس کودکانتان کاربردی است.

13راهنمای سایز با استفاده از بند کفش

خریدن کفش برای کودکتان و بدون حضور خود او می تواند کاری سخت باشد. برای این که کمی این کار را برای خودتان آسان تر کنید، سایز کف پای کودکتان را با یک بند کفش اندازه بزنید و آن را از همان جا گره بزنید و داخل کیف پولتان بگذارید. با این روش  زمانی که تصمیم گرفتید کفش بخرید این بند همیشه با شما است. (حتی اگر کودکتان همراهتان نباشد.)

12نقاشی بدون کثیف کاری با این ترفند مادرانه

با این ترفند مادرانه، دیگر نقاشی کردن کودکتان برایتان مثل کابوس نخواهد بود. یک ورقه کاغذ را داخل یک کیسه زیپ لاک بگذارید،  کمی رنگ روی کاغذ بریزید و سپس در کیسه را ببندید و ببینید که کودکتان بدون کثیف کردن همه جا تبدیل به پیکاسو خواهد شد.

11خوش بو کننده لباس کودک

اجازه دهید تا روراست باشیم. کهنه شور کودک واقعا بوی بدی به خود میگیرد. برای این که به طور طبیعی این بوی بد را بگیرید، کمی جوش شیرین را در ته سطل زباله مخصوص پوشک ها یا مخزن مخصوص واقع در کهنه شور کودکتان بریزید. همچنین می توانید چند قطره  از روغن های مخصوص خوش بو کننده را نیز به جوش شیرینتان اضافه کنید تا ترکیبتان بوی بهتری بگیرد.

10گیره مخصوص اسباب بازی

برای این که کودکتان اسباب بازی های خود را در یک مکان عمومی روی زمین پرتاب نکند، آن را توسط یک گیره مخصوص به لباسش متصل کنید. با این روش نه اسباب بازی کثیف می شود و نه روز زمین آلوده می افتد.

9پاک کننده لکه

از بین بردن لکه های روی لباس های کودک آسان نیست. اما قرار است که به شما بگوییم که اصلا لازم نیست لکه بر خاصی تهیه کنید. مقرونه به صرفه ترین لکه بری که تقریبا همه جا هم پیدا می شود، نور خورشید است که در پاک کردن لکه های سفید و رنگی بسیار تاثیر گذار است.

8لوازم کودک

معمولا این صندلی ها گران هستند و شاید اصلا ندانید که فرزندتان از آن ها خوشش بیاید یا خیر؟ برای جلوگیری از هدر رفتن پولتان قبل از به دنیا آمدن فرزندتان برخی لوازم ضروری را خریداری کنید و بعد از آن فرزندنتان را به فروشگاه لوازم مخصوص کودکان برده و ببینید که از کدام وسای خوششان میآید و در آن می مانند.

7اولیت بندی

آیا شما هم آن لحظات سکوتی که فرزندتان خوابیده است را دوست دارید؟ اما خوب زمانی که یاد لیست کارهایتا می افتید ممکن است که این خوشحالی چندان برایتان طول نکشد. با خود فکر می کنید که ظرف ها را بشویید؟ یا تماس های تلفنی که می خواهید را بگیرید؟ پیشنهاد ما این است که  در زمانی که فرزندتان خواب است کارهای سختتان را که به نظر غیر قابل انجام می آیند را انجام دهید و بقیه کارها را برای زمانی که فرزندتان بیدار است بگذارید.

6سبد ملزومات

یک سبد کوچک از همه لوازم ضروری که کودکتان به آن نیاز دارد تهیه کنید و آن در هر کدام از اتاق های منزلتان بگذارید. با این روش هر زمان که حادثه ای رخ دهد لازم نیست که برای پیدا کردن وسایل مورد از این ور به آن ور بروید.

5استفاده از پیک ها و دلیوری

بچه داری به خودی خود کاری استرس زا است. پس شاید لازم باشید که از سایر استرس ها  با این ترفند مادرانه دوری کنید. برای این کار سعی کنید تا بیشتر چیزهای مورد نیازتان را از طریق دلیوری و پیک تحویل بگیرید. مواد غذایی، لباس، محصولات کودک، قطعا بقیه موارد را هم خودتان میتوانید نام ببرید. علاوه بر این، این کار زمان بیشتری برای گذراندن با کودکتان برایتان باقی می گذارد.

4تمیزکاری کردن و ترفند مادرانه

زمانی که کودکی در منزل دارید، حجم شلوغ بودن همه جای منزل فراتر از باور است. به جای این که شبانه و وقتی که می خواهید تمام آن شلوغ کاری ها را تمیز کنید احساس گیج شدن و خستگی نکنید، هر زمان که به یک اتاق میروید بخش کوچکی از آن را تمیز کنید.

3یک دستکش پر از برنج

اگر هیچ روش دیگری در آرام کردن و خواباندن کودکتان برایتان موثر نبوده است، این روش را امتحان کنید. این روش باعث می شود که برای چند دقیقه نفس بکشید و آرامش داشته باشید. زمانی که این کار را انجام داده اید، حتما حواستان باشد که از نزدیک کودکتان را مشاهده کنید.

2قدرت یک چراغ قوه

با این روش دیگر لازم نیست تا زمانی که با کودکتان به فروشگاه یا مغازه رفته اید و کودکتان در حال جیغ کشیدن و انداختن کالا ها از روی قفسه ها است، خجالت بکشید و آزرده شوید. یک چراغ قوه یا لیزر به او بدهید تا توسط آن به چیزی که میخواهند اشاره کنند.

1به آرد ذرت بله بگویید

آیا این را می دانستید که پودر بچه از ذرت درست شده است؟ خوب حداقل الان این را می دانید. اگر پودر یا کرم بچه تان تمام شد، کمی پودر ذرت در بین پاهای بچه بپاشید.

Sending
User Review
4 (1 vote)