چگونه چرم پوسته شده را ترمیم کنیم؟ چگونه مبلمان چرم را ترمیم کنیم. امروزه در هر خانه ای البسه و لوازم چرمی به وفور به چشم می خورند. انا با وجود  آنکه چرم از مقاومت و استحکامی خوبی بر خورد است و لی باز هم شاهد خط و خش، پوسته شدن و یا حتی پاره شدن ان هستیم. در این مقاله قصد داریم روش های تعمیر و ترمیم چرم به به شما آموزش دهیم.

در این مقاله ما وسیله چرم مورد نظر خود را یک مبل چرمی در نظر گ رفته ایم ولی شکی نیست که روش های به کار رفته را برای سایر السه و لوازم و وسایل چرم هم می توانید به کار بگیرید. با هاو کن یو برای تعمیر و ترمیم این مبلمان چرم همراه باشید.

ترمیم بریدگی های کوچک روی چرم

تمیز کردن اطراف بریدگی

ترمیم چرم

تعمیر مبل چرم – هاو کن یو منبع تصویر wikihow

در ابتدا اطراف این بریدگی کوچک را میبایست خوب تمیز کنید. برای این کار شما میبایست یا بهتر است از ایزوپروپل الکل  ۷۰ درصد کمک بگیرید. الکل می توانید سطح مورد نظر را از هر گونه آلودگی و چربی پاک کند و ان را اماده کار کند. البته دقت داشته باشید از مقدار زیاد الکل استفاده نکنید این کار باعث ایجاد مشکل می شود.

  • شما همچنین از سرکه سفید هم می توانید کمک بگیرید.
  • از طرف دیگر تمییز کننده های مخصوص چرم هم در دسترس هستند که می توانید کمک بگیرید.

استفاده از چسب

ترمیم چرم

تعمیر مبل چرم – هاو کن یو منبع تصویر wikihow

حال شما می بایست با استفاده از چسب شرایط را از داخل برای بستن این بریدگی مهیا کنید. در رابطه با نوع چسب ضمن استفاده از چسب های مخصوص چسب از سوپر چسب ها هم می توانید کمک بگیرید. مقدار بسیار کمی از چسب را به داخل بریدگی بزنید که برای این کار می توانید از یک گوش پاک کن هم کمک بگیرید.

  • اگر زیر چرم شما خالی است می توانید با مواد مناسب آن را پر کنید تا روی چرم چروک نشود

استفاده از وزن

ترمیم چرم

تعمیر چرم – هاو کن یو منبع تصویر wikihow

حال با یک کتاب یا چوب و … بر روی قسمت پاره شده کمی  فشار وارد کنید و آن فشار را مدتی حفظ کنید. این مدت بستگی به چسب شما از چند دقیقه تا ده دقیقه می تواند متغییر باشد.

چسباندن چرم

تعمیر مبل چرم

ترمیم چرم – هاو کن یو منبع تصویر wikihow

زمانی که چسب هنوز خشک نشده است به آرامی با دو دست سعی کنید لبه های بریدگی را به هم نزدیک کنید، به نحوی این کار را انجام دهید که بریدگی خیلی مشخص نباشد. با دقت اگر از بریدگی چسبی بیرون زد سریع آن را پاک کنید.

ترمیم نهایی

ترمیم چرم

ترمیم چرم – هاو کن یو منبع تصویر wikihow

اگر از چسب های سریع و سوپر چسب ها استفاده می کنید حال که لبه های شکاف یا بریدگی چسبید قبل از اینکه کامل خشک شود با یک پارچه نسبتا زبر بر روی آن به آرامی بکشید. اگر از چسب های دیگر استفاده می کنید این مرحله را رد کنید.

  • حال که چسب خشک شد اگر جای بریدگی هنوز مشخص است از واکس چرم که در بازار موجود است می توانید کمک بگیرید.
  • اگر در پایان کار باز رنگ کمی مشخص بود می توانید از براق کننده ها هم کمک بگیرید تا رنگ را یکدست کنید.

ترمیم چرم پوسته شده

چرم پوسته شده په برای مبلمان و چه برای السته و کیف و … به راحتی ظاهر ان را تحت تاثیر قرار داده به شکلی که استفاده از آن را غیر ممکن می کند. در این مقاله این خط و خش ها و تعمیرات را برای چرم پوسته شده آموزش خواهیم داد.

در هاو کن یو ترجیح داده شده است به جای توضیح دادن از یک ویدئو آموزشی کمک بگیریم. در این ویدئو موارد استفاده شده برای تعمیر سوپر چسب، سمباته بسیار نرم، و خلال دندان رنگ یا واکس چرم و در نهایت سشوار است.

ضمن تماشای ویدئو دقت کنید که از سمباده بسیار نرم کمک بگیرید و موارد را مرحله به مرحله و با حوصله دنبال کنید. اگر در این مورد به سوالی برخورد کردید می توانید در بخش نظرات همین مقاله با ما به اشتراک بگذارید.