اجازه دهید موضوع این مقاله را با مطرح کردن یک سوال ساده پیش ببریم. به نظر شما کاربران هاو کن یو یک کارمند سطح متوسط در طول کار خود چند ساعت از وقت خود را صرف نشستن بر روی صندلی می‌کند؟ در این مقاله که از زبان Sven Raphael Schneider موسس وب‌سایت Gentleman’s Gazette بیان شده است به بررسی این پرسش و پاسخ آن می‌پردازیم.

شاید جواب این پرسش برایتان کمی شوکه کننده باشد چرا که آخرین آمار بدست آمده حاکی از 85500 ساعت است، که با یک حساب سرانگشتی یعنی مدت زمانی بیشتر از 9سال. حقیقت این است که اگر رئیس شما صندلی‌های ارزان قیمت و بی‌کیفیتی را تهیه کند، به مرور زمان سبب افزایش مشکلات مربوط به ستون فقرات خواهد شد. حقیقت دیگری که باید به آن واقف بود این است انسان برای حرکت نه برای کل روز نشستن، آفریده شده است. بنابراین، اگر نیاز به نشستن دارید صندلی‌تان باید ارگونومیک، راحت و انعطاف‌پذیر باشد. باید توجه داشت که خرید ارزان‌ترین و یا زیباترین صندلی برای شرکت نوعی قماربازی با سلامت جسم کارکنان آن شرکت است. در بسیاری از موارد افراد هزینه‌های بیشتری را صرف خرید میزها به جای صندلی‌ها می‌کنند. به طور ایده‌آل، یک صندلی ارگونومی باید بتواند اثرات منفی زیاد نشستن را تا حد امکان کاهش دهد. حتی اگر کارفرمای شما صندلی‌های مناسبی تهیه نکرده است، حتی اگر مجبور باشید هزینه‌ی آن را خودتان بپردازید؛ صندلی ارگونومی مناسبی برای خود تهیه کنید و این کار را نوعی سرمایه گذاری در سلامت خود به حساب آورید. قبل از این که بیشتر وارد بحث شویم لازم به ذکر است که صرفا تهیه‌ی یک صندلی ارگونومی مناسب تمامی مشکلات مربوط به نشستن را حل نمی‌کند، اما اگر با طرز نشستن درست، حرکات و تمرینات منظم و معمولی ترکیب شود می‌تواند شگفتی بیافریند.

آیا صندلی اداری شما می‌تواند ستون فقرات‌تان را از آسیب مصون بدارد؟

حدود 5 سال پیش در حالی وب‌سایت Gentleman’s Gazette را تنها با 600 دلار راه‌اندازی کردم که کمردرد سختی را به دلیل نشستن‌های متوالی پشت صندلی‌های ارزان قیمت، تجربه کردم. این مساله تا زمانی که تصمیم گرفتم یک صندلی خوب بخرم ادامه پیدا کرد، با وجود اینکه بخش قابل توجهی از سرمایه‌ی خود را باید برای این کار خرج می‌کردم، تصمیم گرفتم این کار را انجام دهم. از یک شرکت مبلمان اداری که در مبلمان کردن 500 شرکت تخصص داشت، توانستم صندلی‌ای تنها به ارزش 300 دلار خریداری کنم. البته قیمت نو این محصول 950 دلار بود اما  صندلی‌ای که من توانستم خریداری کنم در واقع توسط یکی از مشتری‌های آن‌ شرکت برگردانده شده بود و به نوعی دست‌ دوم به حساب می‌آمد در حالی که کاملا دست نخورده و نو به نظر می‌رسید. و مهمتر از همه، توانستم قبل از خرید، آن را با تمام معیارهای مد نظر خود امتحان کنم؛ نتیجه‌ی این امتحان کردن این بود که اکثر‌ ویژگی‌های مد نظر من را دارا بود. به جرات می‌توانم بگویم در دراز مدت ارزش هر پنی‌ای که خرج کردم را داشت چرا که نه تنها درد کمرم را کاهش داد بلکه به طور واضح بهره‌وری‌ام را افزایش داد. خرید این صندلی برای من یک راه‌حل مناسب بود چرا که پیشاپیش با خرج کردن 300 دلار از خرج کردن هزینه‌های احتمالی برای درمان آسیب‌های ستون فقرات خود را مصون نگه داشتم. اگر بخواهم مثالی در این زمینه برایتان بیاورم در همین حد بگویم که سال پیش یکی از فریلنسرهای من، به من گفت با وجود اینکه از کار خود به شدت لذت می‌برد، اما مجبور است کارش را ترک کند چرا که حقوقش کفاف هزینه‌های درمان کمردردش را نمی‌دهد. نشستن مداوم عملا کمر او را نابود کرده بود و او به طور مداوم تحت فشار و درد کشیدن بوده است. او اعتراف کرد که از عدم سرمایه‌گذاری بر روی یک صندلی مناسب بسیار پشیمان است. او می‌توانست صندلی‌ای بهتر تهیه کند، اما همیشه این تصور را داشته است که این مقدار خرج کردن فقط برای یک صندلی خیلی زیاد است. اما شما حواستان باشد که این اشتباه را تکرار نکنید.

بهترین و درجه یک‌ترین صندلی فقط روزی 6000 تومان برای شما هزینه دارد.

اکثر افرادی که می‌شناسم زمانی که قیمت یک صندلی اداری را می‌شنوند چشم‌هایشان را می‌چرخانند. یک صندلی اداری با قابلیت تنظیم بالا قطعا دارای هزینه‌ی بسیار بالایی نیز، است؛ اما اگر یک حساب سرانگشتی انجام دهید خواهید دید، در واقع نسبتا ارزان است. به طور خیلی ساده فرض کنید که شما یک صندلی 1000 دلاری بخرید، و هر هفته به طور متوسط 40 ساعت بر روی آن بنشینید، 50 هفته در سال را در نظر بگیرید که به مدت ده سال از آن استفاده  خواهید کرد. این محاسبه‌ی ساده بدین معنی است که شما در طول یک سال 2000 ساعت و در طول یک دهه 20000 ساعت را بر روی آن خواهید نشست. با تمام این اوصاف، داشتن صندلی‌ای ارگونومیک برای شما ساعتی 5 سنت و روزانه 40 سنت هزینه خواهد داشت. حال این هزینه‌ها را با هزینه‌هایی که روزانه صرف قهوه و تلفن هوشمند و یا تلویزیون خود می‌کنید، مقایسه کنید. یا بهتر است آن را با هزینه‌های ماساژ درمانی و ویزیت‌های مکرر در طول یک دهه مقایسه کنید. بدون شک خریدن صندلی مناسب، سرمایه گذاری ارزشمندی خواهد بود. مهم‌تر از آن، اغلب صندلی‌های خوب دارای گارانتی طولانی مدت هستند و اگر از آن‌ها  به درستی استفاده کنید، 15 الی 20 سال دوام خواهند داشت.

فواید یک صندلی ارگونومی اداری با کیفیت

یک صندلی خوب نه تنها می‌تواند از استهلاک کمر شما جلوگیری کند، بلکه به حفظ گردش خون بدن شما نیز کمک می کند و این کار سبب فعال‌تر شدن شما می‌شود. مطالعات نشان داده‌اند که زمانی که سر کار خود راحت و بدون درد هستید، بسیار فعال‌تر خواهید بود. بنابراین، این مسئله می‌تواند ابزار مذاکره‌‌ی آسان شما با رئیس‌تان باشد، کسی که فکر می‌کند هزینه کردن برای صندلی زیاده‌روی است. اگر کارفرمایی دارید که نیازی به تهیه‌ی صندلی ارگونومیک برای شما یا همکارانتان را نمی‌بیند، می‌توانید از پزشک خود درخواست کنید نسخه‌ای نوشته و در آن ذکر کند به صندلی مناسب برای نشستن احتیاج دارید و یا خودتان اقدام به خرید یک صندلی مناسب کنید. با انجام این کار  نه تنها کارآیی شما افزایش خواهد یافت، بلکه در انتهای روز متوجه خواهید شد روحیه بهتری دارید. در هر صورت، بدن شما از شما تشکر خواهد کرد.

آیا توانایی خرید صندلی گران قیمت را ندارید؟ پس دست دوم تهیه کنید.

اگر بودجه‌ی شما اجازه نمی‌دهد که یک صندلی اداری نو تهیه کنید، در نتیجه می‌توانید سراغ صندلی‌های دست دوم بروید. خریدن یک صندلی دست دوم ولی با پشتی بلند و امکانات قابل تنظیم به قیمت  ۲۰۰ دلار  خیلی بهتر از خریدن یک صندلی ارگونومی اداری جدید از فروشگاه های مانند Walmart، Target، Ikea  و غیره با همان قیمت است. سایت دیوار و شیپور می‌تواند مکان‌های مناسبی برای تهیه‌ی صندلی‌های دست دوم باشد. فروشگاه‌های مبلمان اداری که به صورت تخصصی با شرکت‌ها تعامل دارند می‌توانند منابع خوب دیگری باشند چرا که اغلب آن‌ها محصولات برگردانده شده از سوی برخی شرکت‌ها را در انبار‌های خود نگه می‌دارند. در این میان، اما به ندرت می‌توان صندلی‌هایی با گارانتی برای خرید پیدا کنید و حتی می‌توانید آن‌ها را قبل از خرید آزمایش کنید.

براساس مدل محاسباتی که در بالا ذکر شد، صندلی مورد استفاده‌‌ی من فقط ۰.۰۱۵ دلار در هر ساعت یا ۰.۱۲ دلار در هر روز هزینه در بردارد !! حتی اگر به نظرتان 300 دلار سرمایه‌گذاری کردن بر روی صندلی، کار مضحکی است و اگر پول کمی دارید، به نظر من برای یک سال یا بیشتر پس انداز کنید تا بتوانید این کار را حتما انجام دهید چرا که چنین سرمایه گذاری‌ایی بر روی بدن، شادی و سلامتی شما بسیار ناچیز است.

متاسفانه برخی از شرکت‌ها به زیبایی و ظاهر بیشتر از امنیت و راحتی توجه می‌کنند.

مواردی که هنگام خرید یک صندلی اداری باید به آن توجه کرد.

البته که ظاهر مهم است، اما در دراز مدت  این ارگونومی است که حائز اهمیت است. با اینکه از طراحی داخلی لذت می‌برم و بسیار با مد امروزه پیش می‌روم، اما هنوز هم از همان صندلی 300 دلاری در اتاق کارم در خانه استفاده می‌کنم چرا که بیش از اندازه با آن راحت هستم. از آنجایی که هر فرد، بدنی متفاوت دارد؛ باید قبل از خرید  و بسته به نوع بدن خود اقدام به تحقیق در رابطه با صندلی مناسب خود کند.

اگر به یک متخصص ستون فقرات دسترسی دارید، پیشنهاد می‌کنم از آن‌ها بخواهید تا کمر شما را اسکن کنند تا شکل ستون فقرات‌تان مشخص شود. داشتن این اطلاعات می‌تواند شما را برای پیدا کردن یک صندلی مناسب که بتواند ستون فقرات شما را در موقعیت درست خود قرار دهد، راهنمایی کند. به همین دلیل است که باید فقط به دنبال صندلی‌های قابل تنظیم باشید.

 در بالا نمونه‌ای از یک صندلی ارگونومیک قابل تنظیم را مشاهده می‌کنید که به راحتی ستون فقرات شما کمک می‌کند.

قابلیت تنظیم شدن

تقریبا هر صندلی موجود در بازار تا حدودی قابلیت تنظیم شدن دارد. برای یافتن صندلی مناسب خود، باید مواردی بیشتر از قابلیت تنظیم ارتفاع و دسته‌ی صندلی را مد نظر قرار دهید. به طور ایده آل، صندلی باید از پنج نظر قابل تنظیم باشد؛ اما برخی، حتی قابلیت تنظیم شدن از چهارده وجه مختلف را نیز دارا می‌باشند. این که متوجه شوید چه نوع صندلی‌ای برای شما بهتر است می‌تواند سخت باشد، تنها راه برای فهمیدن این موضوع این است که آن را از نظر فیزیکی امتحان کنید. به شما اطمینان می‌دهم که اگر زمان کافی‌ای صرف بررسی صندلی‌ها کرده و تنظیمات مختلف آن‌ها را با حوصله امتحان کنید، در پایان از من تشکر خواهید کرد.

در بالا نمونه‌ای از اسکن ستون‌فقرات را مشاهده می‌کنید که به شما در یافتن صندلی مناسب‌تان کمک می‌کند.

قابلیت تنظیم پشتی صندلی

درد سیاتیک ( به انگلیسی:Sciatica) نوعی درد است که اصلا آرزو نخواهید کرد که آن را تجربه کنید. این درد ناتوان کننده می‌تواند ناشی از تنظیم اشتباه پشتی صندلی‌تان باشد. امروزه و در دهه‌های اخیر صندلی‌هایی که طراحی می‌شوند سعی در ارائه‌‌ی طراحی‌های خاص برای پشتی صندلی دارند که هر کدام به نوعی مشتری را به خود جلب می‌کند، اما یک صندلی خوب صندلی‌ای است که هر فرد بتواند با توجه به انحنای ستون فقرات و نوع بدن خود پشتی آن را تنظیم کند. سوالی که ممکن است برای شما در این مرحله پیش آید این است که چگونه می‌توانید متوجه شوید پشتی صندلی با استاندارد شما تنظیم شده است؟ جواب این پرسش بسیار راحت است چرا که اگر پشتی صندلی به درستی تنظیم نشده باشد بعد از چند ساعت نشستن پشت آن کمر و ستون فقرات‌تان شروع به درد گرفتن می‌کنند.

صندلی‌های چرخان در مقابل صندلی‌های ثابت

اگر میز بزرگی دارید و معمولا در محدوده‌ی وسط میز صندلی خود را قرار می‌دهید و کار می‌کنید  ولی در عین حال باید بتوانید به دورترین گوشه‌ی میز نیز دسترسی داشته باشید، به یک صندلی چرخ دار نیاز دارید. حتی اگر میز کوچکی دارید نیز می‌توانید جهت جلوگیری از فشار ناشی از جابه‌جایی برای رسیدن به میز دیگر خود یا فضای کاری دیگری که در کنارتان است از اینگونه صندلی‌ها کمک بگیرید.

دقت کنید صندلی‌ای که برای سرمایه گذاری انتخاب می‌کنید، سیستم چرخی با کیفیتی داشته باشد تا به راحتی بر روی سطح زمین سر خورد. بعضی از پایه‌های چرخ‌دار بسیار سفت و محکم طراحی شده‌اند به طوری که بتوانند به راحتی بر روی فرش حرکت کنند؛ بنابراین اگر روی سطح فرش کار می‌کنید می‌توانید سرمایه گذاری بر روی این نوع صندلی‌ها را در دستور کار خود قرار دهید و یا کفپوشی پلاستیکی برای زیر صندلی خود تهیه کنید. همچنین صندلی‌های خوب امکان تغییر دادن چرخ‌ها را نیز فراهم می‌کنند تا با اضافه کردن لاستیک‌های خاصی برای سطوح سخت مانند سطح فرش نیز مورد استفاده قرار گیرند. با یک جستجوی سریع در گوگل می‌توانید متوجه شوید آیا صندلی مورد نظر شما قابلیت تغییر چرخ را نیز دارد؟ اگر خیر، باید بر روی قالیچه یا کفپوش پلاستیکی برای زیر صندلی سرمایه گذاری کنید. تا صندلی‌ای که امکان حرکت بر روی فرش را ندارد به راحتی بر روی آن حرکت کند.

پایه‌ی گردان

به همان اندازه که چرخ ها مهم هستند،  پایه‌ی چرخان نیز دارای اهمیت است. اگر صندلی شما نچرخد، بدن شما مجبور خواهد بود این کار را انجام دهد و این مسئله می‌تواند منجر به وارد شدن خستگی و استرس به ماهیچه‌های شما شود. کشیدن بیش از حد کمر در تلاش برای رسیدن به فضای کاری دور از دسترس می‌تواند باعث ایجاد دردهایی در این ناحیه شود که یک پایه‌ی گردان به راحتی می تواند این مشکل را رفع کند. اهمیت این موضوع را به خاطر داشته باشید که صندلی‌تان باید مختص محیط کار شما باشد.


چگونه کیبورد خوب و مناسب تهیه کنیم؟


جنس صندلی

جنس الیاف صندلی حائز اهمیت است چرا که مسلما نمی‌خواهید عرق کنید. اکثر صندلی‌های معمول اداری از مواد مصنوعی ساخته شده‌اند. شاید بتوان استدلال کرد که در این مورد هیچ مشکلی وجود ندارد، اما اگر حقایق را در نظر بگیرید، متوجه خواهید شد که این استدلال درست نیست.

انتخاب الیاف و جنس مناسب برای صندلی، مانند انتخاب پارچه‌ی مناسب برای کت و شلوار است. مسلما انتخاب الیافی که اجازه‌ی عبور هوا را می‌دهند، باعث راحتی بسیار خواهد بود. هم‌چنین پیشنهاد می‌شود قسمت نشیمنگاه آن دارای یک حالت ارتجاعی باشد، تا در صورت نشستن بر روی آن شکل صندلی را احساس نکنید. البته این قاعده براساس نوع بدن، وزن و نحوه نشستن شما استوار است. انتخاب جنس صندلی به اندازه‌ سایر عوامل مهم است. با این حال، ناحیه‌ی نشیمنگاه صندلی ناحیه‌ای است که قابلیت بهبود بخشیدن را دارد. اگر صندلی مورد نظر شما با تمام معیار‌هایتان مطابقت دارد و فقط ظاهر یا کوسن آن باب میل‌تان نیست، می‌توانید آن را دوباره روکش کرده و کوسنی راحت‌تر به جای قبلی قرار دهید. گاهی انجام این کار ارزان‌تر از استفاده از الیاف مرغوب‌تر است.

روکش‌های منفذدار

گفته می‌شود که پیشرفته‌ترین صندلی‌های موجود در بازار امروزه، از مواد ویژه‌ای ساخته شده‌اند که نه تنها جریان هوا را از خود عبور می‌دهند تا از تعرق جلوگیری کنند، بلکه به تنظیم دمای بدن نیز کمک می‌کنند. مهم‌تر از تمام موارد گفته شده، طراحی اینگونه صندلی‌ها به نحوی است که وزن افراد را به طور مساوی تقسیم کنند، تا افراد به راحتی بتوانند کل روز را بر روی صندلی بنشینند.

قطعا دوست ندارید در طول یک روز کاری در حالی که روی صندلی نشسته‌اید، عرق کنید؛ به همین دلیل است که اکثر صندلی‌های اداری طوری طراحی می‌شوند که هوا از آن‌ها جریان یابد. در حالی که صندلی‌های چرمی سنتی و یا صندلی‌های مبلی بسیار راحت به نظر می‌رسند، اما برای نشستن‌های طولانی مدت ایده آل نیستند.

امتحان کردن صندلی ضروری است.

آیا حاضر به خریدن ماشین بدون سوار شدن و امتحان کردن آن هستید؟ احتمالا نه.

هر فروشگاهی که به ارزش اجناس خود اطمینان داشته باشد، برای مشتریان خود امکان امتحان کردن آن‌ها را چه در مغازه و چه محل کار و امکان تعویض و برگرداندن آن‌ها را فراهم می‌کنند. افراد می‌توانند بدون هیچ شرایطی صندلی خریداری شده را بازگردانند. حتی در نمایشگاه فروشگاه صندلی مورد نظر ممکن است تمام و کمال به نظر رسد اما ممکن است برای میز و یا کفپوش شما مناسب نباشد. به نحوی که بر روی کفپوش سر نخورد و یا دسته‌ی آن اجازه‌ی به اندازه نزدیک شدن به میز را به شما ندهد. دقت داشته باشید که چند روز قبل از تصمیم‌گیری نهایی، صندلی را امتحان کنید. فقط کافی است تصور کنید چقدر دشوار خواهد بود اگر صندلی را بدون امتحان کردن بخرید و بعد از قرار دادن در دفتر متوجه اشکالات گفته شده در بالا شوید و بخواهید دوباره آن را برگردانید. اما اگر قرار است برای تمام سال‌های کاریتان از این صندلی استفاده کنید بازگرداندن آن باز هم می‌ارزد.

همانطور که تا الان توصیه شد قبل از خرید، صندلی‌های اداری خود را آزمایش کنید. زمانی که در مورد خرید صحبت می‌شود اولین تصوری که به ذهن می‌رسد خرید حضوری در فروشگاه‌ها است. شما هم‌چنین می‌توانید به طور آنلاین نیز خرید کنید اگر به شما امکان بازگرداندن اجناس داده می‌شود. برخی از سایت‌ها مدت زمان مشخصی را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند تا اجناس خریداری شده را امتحان کنن و در صورت عدم رضایت، آن‌ها را برگردانند. به این ترتیب شما به عنوان یک مشتری فرصت نشستن بر روی صندلی مورد نظر خود را برای یک روز یا چند روز کامل خواهید داشت و این فرصت محدود به چند دقیقه در فروشگاه‌ها ختم نخواهد شد. باز هم تاکید می‌کنم که یک صندلی مناسب برای سلامتی شما حیاتی است.

منظور از مناسب بودن صندلی چیست؟

زمانی که بر روی یک صندلی نشسته‌اید، مسلما دوست دارید که احساس کنید  بر روی یک ابر بسیار نرم نشسته‌اید و به راحتی با صندلی خود کنار آیید بدون اینکه هیچ‌گونه احساس درد و ناراحتی‌ایی را تجربه کنید.
پشتی صندلی باید قابل تنظیم باشد و کاملا به شکل طبیعی ستون فقرات و نشیمنگاه شما در آید بدون آنکه هیچ فضای خالی‌ای بین کمر و صندلی شما ایجاد شود. ارتفاع پشتی صندلی حداقل باید تا وسط کتف‌ها ادامه یابد و در موارد ایده‌آل‌تر حتی تا بالای شانه‌ها نیز می‌تواند باشد. در حالت نشسته صندلی باید به اندازه‌ی دو یا سه انگشت تا پشت زانو فاصله داشته باشد.

دسته‌های صندلی باید به آرامی بدن را نگه دارند تا شانه‌ها بتواند بدون آنکه آرنج خود را دراز کنید، راحت بر روی دسته‌های صندلی قرار گیرد و پاهای شما باید روی زمین به صورتی قرار گیرند که با ساعدها و سطح میز موازی قرار باشد. چنین پوزیشنی مانع از وارد آمدن فشار بر روی ستون فقرات می‌شود.

5 نکته‌ی کلیدی برای تنظیم کردن مناسب صندلی

قد مناسب برای صندلی: هنگامی که روی صندلی نشسته‌اید، پاهایتان باید صاف و بدون زاویه روی زمین  قرار گیرند. زاویه‌ی ران شما نسبت به ساق پایتان باید ۹۰ درجه باشد.

طول نشیمنگاه صندلی: در حالت نشسته باید بتوانید ۲ تا ۳ انگشت خود را بین زانوهای خود و لبه‌ی صندلی قرار دهید.

پشتی قابل تنظیم: پشتی صندلی باید به طور طبیعی با انحنای کمر شما شکل بگیرد. بدین منظور می‌توانید با دسته‌ی تنظیم‌کننده بهترین حالت را برای خود پیدا کنید.

دسته‌ی صندلی قابل تنظیم: آرنج‌های شما باید نگه داشته شوند، اما هرگز نباید بالاتر از موقعیت بازوهای شما زمانی آن‌ها را خم می‌کنید و یا در حال  استراحت هستند، قرار گیرد.

بالشتک سر: داشتن بالشتک سر ضروری نیست اما اگر صندلی شما نمونه‌ای از آن را دارد باید با قسمت پایینی سر به آرامی در تماس باشد.

چگونه می‌توانید صندلی مناسب خود را بیابید؟

صندلی‌ها انواع مختلفی دارند که هر کدام به نوعی خاص هستند که صرفا باید براساس شکل بدن و ستون فقرات خریداری شوند. فقط به این دلیل که بعضی از صندلی‌ها زیبا هستند، و یا برند آن برنده‌ جایزه شده است و یا به این دلیل که گران قیمت هستند، این به این معنا نیست که این صندلی‌ها برای شما مناسب‌اند.

در یک دنیای ایده‌آل، در تمامی شرکت‌ها باید هر فرد صندلی خاص خود را داشته باشد، اما هزینه‌های تحقیق و توسعه در این زمینه آنقدر بالا هستند که این واقعیت را حداقل در حال حاضر امکان‌پذیر نمی‌کنند.

بنابراین، هر چه یک صندلی امکانات قابل تنظیم بیشتری داشته باشد، شانس بیشتری برای انتخاب شدن توسط افراد را دارد. البته، از نظر تئوری یک صندلی اداری با تعداد کمی اهرم برای تنظیم می‌تواند برای شما مناسب باشد، اما در واقع شبیه به کت و شلوارهای تولید تیراژ بالا که ممکن است در بعضی مواقع روی بدن ننشینند یا تناسب کامل با فرم بدن را نداشته باشند، است؛ و بدون دارا بودن امکان تغییر و قابلیت تنظیم بالا هیچ‌گاه به طور کامل با شکل بدن شما جور در نمی‌آید. بنابراین، هر چه میزان تنظیمات آن‌ها بیشتر باشد، به احتمال زیاد برای شما کارساز‌تر خواهند بود.

گاهی اوقات صندلی‌ها به دلیل فاکتور وزن سایز‌بندی می‌شوند. مسلما صندلی مورد استفاده برای یک فرد 200 کیلویی با صندلی مورد استفاده‌ی یک فرد 50 کیلویی یکسان نخواهد بود. در نتیجه، به خاطر داشته باشید  که حتما صندلی با سایز مناسب برای وزن خود تهیه خواهید کرد.

به عنوان یک توصیه سعی کنید صندلی‌های خود را از شرکت‌های معتبر خریداری کنید. و از فروشگاه‌های بزرگ تامین کننده‌ی وسایل شرکت اجتناب کنید چرا که اغلب صندلی‌های آن‌ها بسیار عمومی و با کیفیت پایین هستند.

به طور ایده‌آل، قبل از خرید صندلی، حتما باید روی آن بنشینید. با این حال ، همیشه این امکان وجود ندارد. بنابراین، باید اطمینان حاصل کنید که فروشگاه در صورت عدم رضایت شما امکان بازگشت پول را تضمین می‌کند تا اگر لازم باشد بتوانید صندلی خود را بازگردانده و یا آن را تعویض کنید. زمانی که صندلی مناسب خود را یافتید، به شرط این که با بازرگانی قرار دادی نداشته باشید، خرید آن به صورت آنلاین می‌تواند یک فرصت عالی برای پس‌انداز پول شما باشد. شما اغلب می‌توانید موارد بسیار بهتری را در سایت‌هایی مانند دیوار، شیپور و یا دیجیکالا پیدا کنید. و کافی است کمی حوصله کرده تا مناسب‌ترین صندلی برای خود را بیابید.