حتما بارها خواسته اید برخی از اطلاعات گوشی خود را برای دوستان بازگو کنید یا آن ها را با هم مقایسه کنید، یا اصلا بنا به هر دلیلی به اطلاعات خاصی از سخت افزار و یا نرم افزار گوشی خود نیاز داشته اید واز این اطلاعات مهم تر خواسته اید بخشی از سخت افزار گوشی خود را تست کنید، به عنوان مثال خواسته اید ببینید آیا پیکسل سوخته در صفحه نمایش دارید یا آیا صفحه نمایش به درستی کار می کند، یا به سراغ دوربین گوشی خود بروید و سایر سخت افزار ها. در گوشی های اندرویدی که نسبت به گوشی های ios  دسترسی بیشتری و قابلیت سفارشی سازی بیشتری دارند، دسترسی به برخی از کد های مخفی مهیاست که ما آن ها را برررسی می کنیم. با “هاو کن” یو همراه باشید.

برای دسترسی به اطلاعات کامل گوشی و همچنین تست برخی از آن ها باید بدانید که متاسفانه این کد ها برای تمام مدل ها و برند ها یکسان نیست و گاها برخی از این کد ها بر روی برخی از مدل ها کار می کند و بر روی برخی دیگر نه، بنا برراین ما تصمیم گرفتیم که دو مورد که شاید بر روی  طیف وسیعی از گوش های اندرویدی جواب بدهد را به شما بدهیم. با ما همراه باشید.

کد مخفی اول:

کد اول را در زیر ذکر می کنیم، ما این کد را بر روی تمامی گوشی های سری گلگسی سامسونگ تست کرده ایم ودر همه ی این گوشی ها جواب گرفته ایم. پس کد زیر را وارد کنید.

photo_2016-05-15_13-02-13

به محض اینکه کد را وارد کردید و کلید dial یا سبزرنگ گوشی خود را زدید با صفحه زیر رو به رو می شوید که تمامی تست ها و اطلاعات گوشی خود را به صورت منوی زیر در دسترس خواهید داشت.

photo_2016-05-15_13-02-30

شاید تمامی این گزینه ها برای شما جذاب و کاربردی نباشند، ولی برخی دیگر می توانند بسیار به کار شما بیاییند. برای مثال برای اینکه تاچ گوشی خود را تست کنید، کافیست بر روی Touch Test بزنید تا ببینید تاچ گوشی شما تا چه اندازه درست کار میکند. والبته تست ها و اطلاعات دیگری که همگی در دسترس هستند.

کد مخفی دوم:

کد دوم کدی است که بر روی برخی دیگر از گوشی های اندرویدی کار میک ند، ما این کد را برر وی گوشی های HTC  تست کردیم که شاید بر روی برخی دیگر از گوشی های اندرویدی جواب بدهد.

photo_2016-05-15_13-03-47

با زدن این کد شما قادر خواهید علاوه بر دریافت اطلاعات کامل از مشخصات گوشی خود که می تواند بسیار جذاب باشد، به اطلاعاتی از قبیل مدت زمانی که یک اپلیکیشن باز بوده و باتری استفاده میکرده، یا کدام اپلیکیشن ها بیشترین مدت زمان باز بوده اند یا حتی اطلاعاتی در رابطه با نوع و کیفیت اینترنت و وای فای مورد استفاده گوشی خود به دست بیاورید. حتی سیگنال دکل های مخابراتی و کیفیت انتن دهی و ….. که همگی می توانند اطلاعات مفیدی باشند.

خطر:

در این منو ها شما دسترسی به گزینه ها و تنظیمات مخفی مختلفی را دارید که اگر با نام و کاربرد آن ها آشنا نیستید توصیه می شود به هیچ عنوان آن گزینه ها را تغییر ندهید.