اینستاگرام یکی از پرکاربرترین شبکه‌های اجتماعی دنیا به شمار می‌رود و جذب فالوور‌های بیشتر برای همه‌ی کاربران آن خصوصا افراد مهم و مشهور از اهمیت زیادی برخوردار است. اما هیچ یک از کاربران آن از آنفالو شدن در اینستاگرام استقبال نمی‌کنند. و در واقع کابوس وحشتناک هر اینفلوئنسری ریزش فالوورها در اینستاگرام است.

در این مقاله از هاوکن یو علت کم شدن و دلایل ریزش فالوورها در اینستاگرام را بررسی می‌کنیم. هم‌چنین راه‌هایی برای جلوگیری از این ریزش پیشنهاد می‌کنیم.

“فالوبک ندادن” تنها یکی از دلایلی است که فرد یا افرادی شما را در اینستاگرام آنفالو کرده‌اند. اگر فالوبک ندادن به نظر نمی‌رسد که مشکل ریزش فالوورهای شما در اینستاگرام باشد و در عجب هستید که چرا فالوورهای خود را در اینستاگرام از دست می‌دهید، چند دلیل دیگر ممکن است وجود داشته باشد.

دلایل ریزش فالوورها در اینستاگرام


خرید فالوور از جمله دلایل ریزش فالوورها

ریزش فالوور-هاوکن‌یو

آیا از خدمات سایت‎هایی که وعده هزاران یا میلیون‎ها فالوورها را می‌دهند استفاده کرده‌اید. آیا با مبلغی ناچیز و وسوسه‌کننده فالوور خریداری کرده‌اید؟ اینستاگرام از چنین افزایش ناگهانی در تعداد فالوورها که معمولا شامل یک دسته از ربات‌ها و حساب‌های جعلی است، غافلگیر می‎شود.

اینستاگرام مرتبا چنین حساب‌هایی را پاک می‌کند و همین مسئله می‌تواند دلیلی برای کاهش تعداد فالوورهای شما باشد. به این سرویس‌ها و خدمات اعتماد نکنید، چرا که تنها باعث اتلاف پول هستند و تاثیر بدی بر اعتبار شما می‌گذارند.


چگونه می توانید تلگرام خود را بدون از دست دادن اطلاعات به شماره و سیم کارت دیگر منتقل کنید؟


دریافت shadowban دلیل دیگری در ریزش فالوورها

ریزش فالوور-هاوکن‌یو

تلاش برای به بازی گرفتن اکوسیستم اینستاگرام می‌تواند باعث شود حساب شما “shadow ban” دریافت کند. این بدان معنا است که در حالی که اپلیکیشن اینستاگرام شما به طور عادی برای شما کار می‌کند، اما اینستاگرام عمدا پست‌های شما را پنهان کرده یا آن‌ها را دراولویت‌های پایین‌تری به نمایش می‌گذارد. یک shadow ban می‌تواند حساب شما را بی‌اعتبار و تمام سخت‌کوشی شما را بی‌فایده کند.

اینستاگرام، اکانت‌هایی را که با خرید فالوور یا استفاده از تقلب‌های شخص ثالث در تلاش برای دستکاری در اینستاگرام و گول زدن آن هستند را با فرستادن shadow banهایی ممنوع می‌کند. اپلیکیشن‌ها و خدماتی وجود دارند که به طور خودکار پست‌های شما لایک می‌کنند و کامنت می‌گذارند، یا مشارکت‌های دیگر را به روش‌های جعلی بالا می‌برند. به هیچ وجه از این موارد استفاده نکنید.

اگر نسبت به اینکه آیا shadow ban دریافت کرده یا نکرده‌اید، شک دارید می‌توانید ده پست آخر خود را با Triberr’s Instagram Shadowban Test بررسی کنید.


چگونه بفهمیم در اینستاگرام هک شدیم؟ 5 مورد هک شدن اینستاگرام شما


مکررا یا به ندرت پست گذاشتن در اینستاگرام

اگر بیش از حد پست بگذارید، فالوورهای شما ممکن است از اینکه عکس‌های شما تمام home page آن‌ها را اشغال کرده است، خسته شوند. این امر به ویژه در مورد پست‌های تبلیغاتی، اسپانسری وتعاملات تجاری صادق است. از طرف دیگر، اگر به ندرت پستی را به اشتراک بگذارید، فالوورهای شما ممکن است فکر کنند که اکانت شما ارزش عضویت ندارد.

حفظ تعادل میان این دو مورد دشوار است چرا که یک قانون طلایی یا یک تعداد توصیه شده برای رعایت آن وجود ندارد. این مسئله‌ای است که شما باید از طریق فالوورهای خود به آن پی ببرید. به عنوان مثال، با استفاده از اپلیکیشن‌های شخص ثالث افرادی که شما را در اینستاگرام آنفالو کرده‌اند را بیابید، سپس به آن‌ها مسیج داده و بپرسید چه مشکلی وجود داشته است یا چه چیزی کم و کسر بوده است. هم‌چنین می‌توانید هر از گاهی نظرسنجی‌هایی برگذار کرده و مشکل کار را جویا شوید.

شعار جدید در میان خبرگان رسانه‌های اجتماعی این است که فرکانس ضربان باید سازگار باشد یعنی یک برنامه‌ مشخص برای به اشتراک‌گذاری پست‌های خود داشته باشید. برنامه‌ای که بتوانید آن را به طور مداوم حفظ کنید. حتی ۲ پست در روز بسیار خوب است البته تا زمانی که بتوانید این روند را ادامه داده و به طور مداوم روزانه ۲ پست به اشتراک بگذارید.

مرتکب  اشتباهات رایج اینستاگرامی شدن

ریزش فالوور-هاوکن‌یو

۳ دلیل بالا از جمله دلایل اصلی ریزش فالوور در اینستاگرام است، اما چندین عامل دیگر نیز وجود دارد که باعث می‌شود افراد شما را آنفالو کنند. مثلا:

  • پست کردن در مورد موضوعاتی که با برند شما نامرتبط است.
  • پست کردن در مورد موضوعات بحث‌برانگیزی که باعث جهت‌گیری نظرات مردم و ایجاد اختلاف می‌شوند.
  • پاسخ ندادن به کامنت افرادی که زیر پست شما کامنت می‌گذارند.
  • پست کردن بدون استفاده از هشتگ‌های مناسب، یا با کپشنی (caption) ضعیف.
  • پست کردن عکس‌هایی با کیفیت سطح پایین و به خوبی ویرایش نشده.

چگونه در لینوکس فایلی را پیدا کنیم؟(جستجوی فایل در لینوکس توسط ترمینال)


نسبت به فالوورهای اینستاگرام وسواسی نباشید

به راحتی می‌توان گرفتار آمار شبکه‌های اجتماعی شد. به‌خصوص حالا که ابزارهای تجزیه‌و‌تحلیل فوق‌العاده‌ای برای کشف عملکرد افراد در اینستاگرام وجود دارد. اما به‌ شدت به شما توصیه می‌کنیم که زیاد نسبت به این موضوعات وسواس به خرج ندهید. حقیقتا اینکه کاربری شما را در اینستاگرام آنفالو کند اهمیت چندانی ندارد.

در واقع از‌ دست‌دادن فالوور به معنای عملکرد ضعیف شما نیست. اگر دید خود را نسبت به شبکه‌های اجتماعی تغییر دهید کمک شایانی به سلامت روحی خود خواهید کرد. سعی کنید از شبکه‌های اجتماعی تنها به‌ عنوان راهی برای خوشحال‌ کردن خود و فرار کوتاه مدت از زندگی حقیقی استفاده نمایید.

 

 

منبع: