همانطور که می‌دانید هر اکانت یا حساب کاربری تلگرام بر روی یک سیم کارت و یا در واقع بهتر است بگوییم بر روی یک شماره تلفن ساخته می‌شود. تمامی دوستان شما که این شماره را دارند متوجه ورود شما به تلگرام شده و شماره شما را در اکانت تلگرامی شما می‌بینند. اگر به دنبال چنین تغییر شماره تلگرام خود هستید این مقاله را از دست ندهید.

چه بسیار مواقعی که شما تصمیم می‌گیرید بنا بر هر دلیلی تمام اطلاعات، کانال‌ها، گروه‌ها و غیره را به یک شماره دیگر منتقل کنید؛ بدون آنکه کوچک‌ترین اطلاعاتی را از دست بدهید. در واقع همان حساب کاربری با تمام دیتاها و اطلاعاتش را به یک سیم کارت دیگر منتقل کنید.

همانطور که اشاره کردیم تلگرام دارای قابلیتی است که بر اساس آن شما می‌توانید تمامی اطلاعات و محتوای فعلی تلگرام خود را به یک شماره دیگر منتقل کنید یا در واقع شماره تلگرام خود را تغییر دهید.

در این مقاله از هاوکن‌یو آموزش تصویری و قدم به قدم تغییر شماره تلگرام بدون از دست دادن اطلاعات را از دست ندهید.

این نکته را به خاطر داشته باشید که بر اساس آنچه تلگرام اعلام کرده است تمام کسانی که شماره فعلی شما که اکانتتان بر روی آن نصب شده است را دارند، در صورتی که شما آن‌ها را بلاک نکرده باشید از این پس اکانت شما با شماره جدید را خواهند دید.

مراحل تغییر شماره تلگرام


به قسمت تنظیمات یا Setting تلگرام بروید

تغییر شماره تلگرام-هاوکن‌یو

بعد از اینکه تلگرام را باز کردید سه خط بالا سمت چپ را بزنید. سپس از پنجره باز شده تب Settings را زده تا وارد بخش تنظیمات تلگرام خود شوید.

در تب info بر روی شماره تلفن خود بزنید

تغییر شماره تلگرام-هاوکن‌یو

در این قسمت پس از اینکه وارد تنظیمات تلگرام خود شدید در قسمت اینفو بر روی شماره تلفن خود بزنید تا وارد صفحه جدیدی شوید.

بر روی گزینه change number  بزنید

تغییر شماره تلگرام-هاوکن‌یو

در این قسمت تلگرام اطلاعاتی در رابطه با آنچه قرار است اتفاق بیافتد و شماره شما منتقل شود را ارائه کرده است که به توضیحات آن پرداختیم. برای ادامه کار تنها بر روی گزینه “change number” بزنید.


چگونه می توانید بفهمید چه کسانی به تلگرام شما دسترسی دارند؟


اخطار تلگرام

تغییر شماره تلگرام-هاوکن‌یو

پس از زدن بر روی “change number” در مرحله قبل تلگرام پیامی را بر روی صفحه نمایش گوشی شما نشان می‌دهد.

 بار دیگر بر این موضوع تاکید می‌کند که کسانی که شماره قبلی شما را داخل گوشی خود سیو داشته‌اند این شماره جدید جایگزین شماره قبلی خواهد شد. برای ادامه کافی است بر روی اکی بزنید.

شماره جدید خود را وارد کنید

تغییر شماره تلگرام-هاوکن‌یو

در این مرحله تلگرام از شما شماره جدیدی که می‌خواهید تلگرام شما بر روی آن قرار گیرد طلب می‌کند که شما می‌بایست از یک شماره که تلگرام بر روی آن وجود ندارد استفاده کنید.

تلگرام در این مرحله از وارد کردن شماره‌هایی که تلگرام بر روی آن فعال است خودداری می‌کند. حتی شما از شماره‌ای که قبلا تلگرام بر روی آن نصب بوده و شما تلگرام را کامل از روی آن شماره دیلیت کرده‌اید نیز می‌توانید استفاده کنید. در نهایت بر روی تیک گوشه بالای صففحه سمت راست بزنید.

کد ارسال شده به شماره جدید را وارد کنید

پس از اینکه مراحل بالا را انجام دادید، برای شماره جدیدی که وارد کرده‌اید کدی ارسال می‌شود. شما می‌بایست این کد را در صفحه بعد وارد کنید. بدین صورت بدون کوچک‌ترین تغییری به همان صورت قبل تمام اطلاعات، گروه‌ها، چت‌ها، کانال‌ها و غیره به شماره جدید شما منتقل می‌شوند. در واقع تنها شماره شما تغییر یافته است.

“استفاده از مطالب این سایت بدونه درج  نام سایت ما،  زشت و شرعا حرام و مصداق سرقت است و با توجه به اینکه به راحتی قابل پیگیری است پیگرد قانونی خواهی داشت”

منبع: