چگونه گروهی و دست جمعی سفر کنیم؟ سفر گروهی چه مزیت هایی دارد؟ تورهای گروهی به طور چشمگیری  در حال رایج شدن هستند و  در کنار مزایایی که دارند نیز نقاط معایب مربوط به خود را هم دارند. با شما کاربران تمامی این نکات مهمی که در سفر های گروهی باید رعایت کنید را مرور می کنیم.

معمولا یک تور یا سفر گروهی توسط راهنمای تور هدایت می شود، بنابراین چنین تورهایی روشی بسیار عالی برای سفر کردن به مقاصد جدید هستند. به غیر از وجود راهنما، این تورها مزایای متعدد دیگری دارند که قطعا شما را تحت تاثیر قرار خواهند داد. از جمله این  مزایا می‌توان قیمت های جامع برای وعده های غذایی، هتل ها، تجارب فرهنگی، پرواز‌ها، برنامه های سفر که قبلا  برنامه ریزی شده‌اند، و فرصتی برای شناخت بیشتر مردم را نام برد.

از طرف دیگر، تورهای گروهی غالبا این اجازه را به شما نمی‌دهند  که مکان‌های یک شهر خاص را که قصد دیدشان را دارید  ، خودتان انتخاب کنید. همین نکته در باره فعالیت‌هایی هم که ممکن است مد نظرتان باشد صدق می‌کند و همچنین به طور مشابه، محل اقامت شما و مکان هایی که قرار است در آن‌ها غذا میل کنید، نیز تحت کنترل شما نخواهد بود.

به همین دلیل هر زمان که تصمیم گرفتید تا  با یک گروه تور به مسافرت بروید، اول از همه باید  چند نکته در مورد سفر گروهی بدانید. مهمترین این نکات در مقاله زیر ذکر شده‌اند:

افرادی که قرار است با آن‌ها سفر گروهی داشته باشید را بشناسید

شاید این امر  مهمترین کاری باشد که در یک  سفر گروهی باید انجام بدهید. این که رابطه‌تان  با افرادی که قرار است با شما در سفر باشند دوستانه باشد، قطعا سفر بهتری را برای شما می‌سازد. حتی اگر از قبل هم همسفرانتان را می‌شناسید، به اشتراک گذاری چنین تجربه مهمی باعث می‌شودن تا نکات جدیدی در باره اعضای گروهتان بدانید و شما را به یک دیگر نزدیک‌تر خواهد ساخت.

در نهایت زمانی که به یاد خاطرات سفرتان میوفیتد، خاطره افرادی را که شما را آزار دادند را به یاد نمی آورید و به جای آن یاد افرادی می‌افتید که با بودن در کنار آن‌ها بیشتر لذت برده‌اید. چه کسی می داند، حتی ممکن است که در طی این سفر از بین افرادی که به تنهایی آمده‌اند بهترین دوستتان و یا شاید هم نیمه عشقی خود را بیابید.

صبوری را تمرین کنید

صرف نظر از اینکه سفر کردن با تورهای گروهی چقدر  سرگرم کننده و چقدر با ارزش است اما این واقعیت را نمی‌توان تغییر داد که  سفر گروهی کردن نیز آسان نیست. شما باید بارها و بارها صبور باشید و همچنین زمان زیادی از وقت شما تلف خواهد شد.

به عنوان مثال، ممکن است در شرایطی که  کسی حاضر به ترک یک پارک یا یک موزه‌ای که به طور گروهی به آن‌جا رفته‌اید، نمی‌باشد  مجبور شوید تا زمان بیشتری در آن‌جا بمانید. به همین ترتیب، از آن‌جا که شما در یک گروه هستید، رفتن به مکان دیگر نیز زمان بیشتری می‌گیرد.

علاوه بر این، در یک تور گروهی، انواع افراد از جمله بچه ها نیز  وجود خواهند داشت و یا به  احتمال بالا ممکن است فردی در آن تور باشد  که شما را آزار می‌دهد و یا جیغ و گریه بچه‌های مسافرین شما را عصبی کند.

صرف نظر از اندازه گروهتان،  این صبر و شکیبایی شماست که  در یک مرحله یا مراحل دیگر  مورد آزمایش قرار خواهد گرفت و به همین دلیل، باید یاد بگیرید  که چگونه می توانید خشم خود را کنترل کنید و همچنین باید درک کنید که زمانی که با یک گروه سفر می کنید، نیاز به این دارید تا کاملا ذهنیتتان در باره برخی چیزها را عوض کنید.

راه حل این است که اجازه ندهید تا مردم زمان خوش شما را خراب کنند!

با دیگران ارتباط برقرار کنید. ( نظر سایرین را بپرسید)

خوش سفر باشیم www.howcanu.comهمه اعضای تور را در یک اتاق جمع کنید و از آن‌ها بخواهید تا اولیت‌ها و ترجیحاتشان  و علاوه بر آن  رویکردی که دوست دارند در طی سفر انجام دهند را با شما و دیگران به اشتراک بگذارند.

این کار به شما کمک خواهد کرد تا  چیزهایی را که سایرین دوست دارند انجام شود را مشخص کنید. مثلا زمانی از روز را که برای شروع فعالیت‌ها مناسب می‌دانند و یا این که ترجیح می‌دهند  تا چه غذایی بخورند. روشن و واضح کردن تمام این جزئیات باعث می شود تا تجربه سفرتان بسیار لذت بخش تر شود.

حواستان باشد تا اطمینان حاصل کنید که همه نظراتشان را بیان کرده باشند، زیرا همه اعضای آن جمع بخشی از گروه به حساب می‌آیند. به آن چه می‌گویند گوش دهید و صرف نظر از این که خواسته یا حرفشان چه قدر جزیی یا کوچک باشد، اجازه دهید تا همه در این بحث کمی مشارکت کنند.

همیشه یک نقشه جایگزین داشته باشید

اطمینان حاصل کنید تا  در شرایطی که برنامه سفرتان  دچار مشکلی شده  و یا زمانی که می‌خواهید هنگام بروز مشکلات نسبت به سایرین سریع‌تر راه چاره را پیدا کنید ،  همیشه یک برنامه جایگزین به عنوان راه دوم و یا  یا یک فعالیت جایگزین برنامه ریزی شده در نظر داشته باشید. برنامه‌های کمکی  به ویژه در شرایطی که در  فرودگاه هستید و غالبا افراد در  فرودگاه‌های بزرگ گم شده و یا  شماره گیت ها و ورودی و یا  نقاطی که قرار است درآن‌ها دور هم جمع شوند را از یاد می‌برند، به کار می‌آیند.

در نظر داشتن  مکان‌هایی که می‌خواهید  و دوست دارید  از آن‌ها بازدید کنید می‌تواند تا در شرایط اضطراری  یک  راه جایگزین برای شما محسوب شود. حرف آخر این که، این فقط شما هستید که درباره این مساله که روند سفرتان چگونه بگذرد مسیول هستید ، بنابراین سعی کنید و سفرتان را  تا جایی که می‌شود  خلاقانه و کارآمد کنید.

همچنین مورد  دیگری که باید به آن توجه داشته باشید  این است که همیشه زمانی که می‌خواهید به صورت گروهی حرکت کنید، یک  وسیله تفریحی خوب و مناسب برای جابه‌جایی در نظر داشته باشید. تبلیغات بسیاری و زیادی در روزنامه های محلی و یا به صورت آنلاین درباره انواع وسایل نقلیه سفری وجود دارد که می‌توانید صاحبان آن‌ها را  به سادگی متقاعد کنید که با یک قیمت مناسب  اتوبوس یا ونشان را به شما اجاره دهند. با این روش هم  بودجه کمتری خرج شده و هم می‌توانید میزان رضایت همسفرانتان را در کلیه اوقات سفر، بالا نگه دارید.