چگونه یک گیمر شویم؟ آن هم یک گیمر حرفه ای!  بازی کردن در کل مدت زندگی، مانند یک رویای دوره نوجوانی است که تا کنون پیشرفت کرده است. در واقع در گذشته، دریافت پول در ازای انجام بازی مورد علاقه تان چیزی بود که خیلی از جوان ها و نوجوان ها فقط درباره آن خیال بافی می کردند. اما در سال 2012 و بعد از ان با شیب بیش تر ، این رویا برای گیمرهای با استعداد و سخت کوش تبدیل به یک واقعیت شد.

ESport یا ورزش های الکترونیکی در سرتاسر کشورها گسترش پیدا کردند و عده زیادی از مخاطبین بین بازه سنی 15 تا 30 سال جذب انجام آنلاین و زنده این بازی ها (ورزش های الکترونیکی) شدند. از میان میلیون ها نفر از  افرادی که بازی هایی مانند Starcraft، Halo یا League of Legends را انجام می دهند، عده بسیاری از این افراد به علت کسب درآمد های بالا از این روش، کل روز خود را به صورت تمام وقت برای بازی های زنده (live) می گذارند. برخی از گیمرهای حرفه ای نیز از طریق اسپانسرینگ، کارهای تیمی و برد در مسابقات درآمد های بسیار بالایی دارند.

در این مقاله از هاو کن یو برای شما کاربرانی که علاقه مند به بازی های رایانه ای و ویدئویی هستید و یا اصلا قرار است در این کار حرفه ای شوید و بر روی گیم ها به عنوان یک شغل و یا منبع درآمد حساب باز کنید پیشنهاداتی را ارائه مدهیم که می تواند از شما یک گیمر حرفه ای بسازد. با ما همراه باشید.

نکته مهم: نکاتی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم برای افرادی است که با هدف و برنامه ریزی به سراغ بازی های کامپیوتری و باز های ویدئوی می روند تا یک گیمر حرفه ای شوند، اگر شما تنها برای تفریح و سرگرمی باز ی می کنید باید تفاوت ها را تشخیص دهید و به اندازه یک سرگرمی بر روی گیمر شدن زمان و هزینه بگذارید.

 


چگونه میز کار مرتب و کارامد داشته باشیم ( روش های چینش و طراحی میز کار )


تمرین و تکراری های پیوسته برای تبدیل شدن به یک گیمر حرفه ای

مسلما انجام بازی ای که دوستش دارید و فکر می کنید در آن مهارت دارید اتفاق خوش آیندیست. اما تا حالا از خودتان پرسیده اید که آیا لازم است که روزانه 6 ساعت از وقتتان را صرف یک بازی کنید؟ و یا حتی 7 یا 8 ساعت؟ و  البته آن هم به صورت همه روزه!

بله این دقیقا کاریست که برای تبدیل شدن به یک گیمر حرفه ای بدان احتیاج دارید. معمولا  بازیکن های برتر، یک برنامه زمانی منظم و روزانه  برای تمرین و بازی در مقابل رقبا و بازیکنان بالاتر از سطح خودشان دارند. در واقع این تنها راهیست که واقعا  می تواند مهارت شما را تسریع بخشد و بالاتر ببرد.

پس حتما در نظر داشته باشید که به طور مدام با رقبایی که سطحشان از شما بالاتر است بازی کنید، زیرا این تنها راه رشد شما به عنوان یک گیمر خواهد بود.

فعلا شغلی که دارید را حفظ کنید

مسلما این که همیشه یک نقشه جایگزین داشته باشید خوب است. اما ما به هیچ کس پیشنهاد نمی کنیم که تا قبل از اطمینان از این مساله که می تواند از طریق بازی کردن به اندازه کافی پول کسب کند و زندگیش را حمایت کند، تصمیم به خروج از دانشگاه و مدرسه و یا شغل فعلیش را بگیرد. البته همیشه کمی ریسک لازمه کار است ولی ریسکی که حساب شده باشد.

اگر توانسته اید که جایزه ای از  یکی از بازی های رقابتی ببرید و یا میزان بالایی درآمد از بردن در مراحل اولیه آن بازی کسب کنید، اکنون می توانید کمی وضعی و شغل روزمره تان را آنالیز کنید. اما باور داشته باشید که خارج شدن از شغلتان از همان ابتدا و به طور ناگهانی، چیزی جز ریسک غلط نیست!

در رابطه با بازی های ویدئویی و گیم ها مطالعه کنید

چگونه ایده پردازی کنیم www.howcanu.com

درست همان طور که برای موفق شدن در هر ضمینه دیگری مطالعه کردن واجب است، مطالعه درباره افرادی که قبل از شما به موفقیت رسیده اند نیز امری مهم است. تماشای مکرر گیمرهای حرفه ای و درک استراتژی و تاکتیک های آن ها در بازی یک “باید” است!

البته شاید همین الان که در حال مطالعه این مقاله هستید تصمیم خود را برای کسب دانش فنی و مهارتی در راستای گیمر حرفه ای شدن گرفته اید، ولی این شروع کار است و باید کم کم با آشنا شدن با سایت ها و اجتماع های مشابه برای به روز بودن و کسب مهارت های حرفه ای هم اقدام کنید.

در واقع این گیمرها سالیان سال هنرشان را تکمیل و تکمیل تر کرده اند و برای شخصی که تازه شروع به بازی کرده است، تماشا کردن این تاکتیک های سطح بالا، قبل از تمرین آن ها از اهمیت بسیار بسیار بالایی برخوردار است.

تکلیف شب برای گیمر ها الزام آور است

بله انجام ساعت ها بازی خوب است، اما گاهی اوقات لازم است تا به جای این که فقط هدفتان را روی شکست حریفتان بگذارید، بر روی قسمت خاصی از بازی وقت بیشتری گذاشته و روی آن کار کنید. بر روی مهارت ها هم همینطور، به عنوان مثال برترین بازیکن بازی Terran Starcraft در دنیا ،  روزانه ساعت ها مشغول تمرین با  بازی مانوری و پر کلیک و پیچیده تفنگداران دریایی است.

 این فقط چند ثانیه در هر مورد طول می کشد، اما مانند شلیک هزار پرتاب رایگان است، بنابراین می توانید هنگامی که نیاز دارید، از پس شرایط دشوار بازی بربیایید.

دقت کنید که لازم است مهارت ها را دسته بندی کنید و برای آن ها برنامه ریزی کنید و در طول هفته و روز آن ها را با اهداف کوتاه و بلند مدت تمرین کنید. شما لازم است برای تبدیل شدن به فردی که برای باز های ویدئویی ساعت ها وقت می گذارد، برنامه نظام مند داشته باشید.

آشنایی با جوامع گیمر ها

لازم است تا درک کنید که همه گیمرهای حرفه ای عضوی از جامعه هستند. شما نیز همین طور. این عضویت چه به شکل شرکت در انجمن های گفت و گو باشد و چه تشکیل تیم خودتان، مهم این است که نباید به تنهایی تمرین کنید. زمانی که قصد حرفه ای شدن دارید گرفتن اطلاعات از سایرین و بحث های استراتژیک با آن دسته از دوستانتان که نیز آن ها هم بازی می کنند، امری ضروری است.

مطمئنا می توانید انجمن ها و گروه هایی که از گیمر های حرفه ای تشکیل شده اند را پیدا کنید و عضوی از ان ها باشید. داشتن ارتباط با سایت ها و انجمن ها از شما شخصیت حرفه ای تر می سازد و راه پیش رفت را برای شما باز می کند.

تمرین با گیمر های قدرتمند

بالا تر ذکر کردیم که شما به تمرین احتیاج دارید. خیلی از گیمرهای حرفه ای و رده بالا ساعت ها در طول یک روز در یک محیط مشترک با یکدیگر نشسته و با یکدیگر بازی می کنند.

البته این چیزی نیست که شما برای شروع بدان احتیاج داشته باشید، بلکه منظور این است که برای بهترین شدن، نیاز به تمرین و بازی مداوم  آن هم با رقبای حرفه ای یک الزام برای شماست. در این شرایط راحت تر می توانید خود را محک بزنید و نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنید.

کنترل خشم و رفتار در بازی

این مساله را درک کنید که امکان باختتان وجود دارد. حتی در هر کجای زمین بهترین گیمرها هم ممکن است 30 تا 50% بازی هایشان را ببازند. برای این که گیمر بهتری شوید، باختن نیز بخشی از مسیر است. از دست دادن کنترل خشمتان و ترک کردن زمین با چند باخت و شکست، کمکی به پیشرفتتان نمی کند.

یکی از پلیرهای حرفه ای  اوکراینی بازی معروف Starcraft به نام  White-Ra درباره سه کلمه شکست، آموختن و خونسردی این طور گفته است:

“زمانی که بازی کردن را شروع کردم بعد از هر باخت بسیار نا امید و ناراحت می شدم. اگر می خواهید تا به هدفتان که برد است برسید، باید ببازید. مسلما شما نمی توانید همه بازی ها را ببرید. ما همه انسان هسیتم و  می توانیم خطا کنیم. ما رایانه نیستیم و اگر خطایتان را متوجه شوید، می توانید بازی را آنالیز کنید و بعد تر بازی کنید و خطایتان را بر طرف کنید. هر چه بازی های خوب بیشتری داشته باشید (اصطلاحا GG)، مهارت بیشتری کسب خواهید کرد.

تعادل داشتن در تبدیل شدن به یک بازیکن حرفه ای

همان طور که تأکید کردیم ساعت ها تمرین برای موفقیت لازم است، لازم است تا بدانید که شما در زندگیتان نیز به تعادل احتیاج دارید و این به معنای این است که زندگی ای خارج از بازی کردن نیز برای خود داشته باشید. سلامت روحی و جسمی شما بخشی از تبدیل شدن به یک گیمر است. حرفه ای رفتار کنید!


چگونه صحیح پشت کامپیوتر بنشینیم؟


 

بسیاری از گیمرها از نوجوانی شروع کرده اند و هم اکنون که بزرگ شده اند، برای خود تشکیل خانواده داده اند. داشتن دوست و خانواده برای سلامت ذهنی شما امری بسیار مهم است، پس برای این که تمام زمان خود را وقف بازی کنید، دوستان و خانواده تان را از خود دور نکنید.

داشتن یک زنگی شاد، روابط اجتماعی خوب، تفریح و گردش را به هیچ عنوان فراموش نکنید و برای آن هم برنامه ریزی کنید.

استعداد

این مساله را درک کنید که همه افراد برای این که یک گیمر حرفه ای شوند ساخته نشده اند. حتی اگر در بازی کردن خوب باشید، شاید توانایی فیزیکی لازم برای  برابری با گیمرهای حرفه ای را نداشته باشید.

در واقع eSports ها نیاز به توانایی فیزیکی و ذهنی دارند و بازیکنان حرفه ای باید صدها عملیات را در یک لحظه انجام دهند، که این مستلزم سرعتی بالا و فوق انسانی است و کاملا واضح است که این امری نیست که برای همه امکان پذیر باشد و مهم نیست که چه قدر تمرین انجام دهید. شاید شما در بازی گلف خوب باشید، اما این بدین معنا نیست که بعد انداختن توپ در 10,000 سوراخ همچنان عالی عمل کنید.

گیمر حرفه ای در کنار کنسول یا سخت افزار حرفه ای

قرار نیست از همان ابتدا هزینه گزافی روی دست خود بگذارید ولی با پیش رفت در مهارت های بازیکردن، کردن کم کم سخت افزار شما هم باید به روز و حرفه ای شود، از مکان و محیط مناسب انجام بازی تا کیبورد، ماوس، گیم پد، مانیتور و کنسول و سخت افزا حرفه ای.


چگونه یک موس خوب و مناسب بخریم ؟


پس کم کم بودجه لازم را برای این کار کنار بگذارید و قدم به قدم متناسب با پیش رفت مهارت هایتان سخت افزار و تجهیزات خود را هم به روز و حرفه ای کنید.


چگونه کیبورد خوب بخریم


جمع بندی هاو کن یو

شاید تا الان اهمیت تمرین کردن را به اندازه کافی برایتان روشن نکرده باشیم. برای آن دسته از شماهایی که می خواهید جزو بهترین گیمرهای آینده شوید آرزوی موفقیت می کنیم. زمانی که بازی می کنید، مراحل ذکر شده در این مقاله را به ذهنتان بسپارید و ، و به یاد داشته باشید که بالاتر از همه چیز، بازی باید فرآیندی سرگرم کننده باشد، حتی زمانی که  در آن حرفه ای شدید.